نشریه اینترنتی بازفید، در مطلبی که به دلیل نزدیک شدن به انتخابات در اسرائیل و آغاز کارزار انتخاباتی نخست وزیر کنونی این کشور و رهبر حزب لیکود، بنیامین نتانیاهو نوشته، آورده است: بر پایه آمار ارائه شده از سوی دفتر حسابرسی دولت اسرائیل، بنیامین نتانیاهو تاکنون ۲۵۰ هزار دلار کمک‌های مالی برای این کارزار جمع کرده که بیش از ۹۰ درصد آن را شهروندان آمریکایی اعانه داده‌اند.

یوناتان بنیزیری، فعال حزب لیکود به این نشریه گفت: «ما از دوستان ثروتمند امریکایی خود متشکریم. کمک مالی آنها به آقای نتانیاهو مساله جدیدی نیست. چرا در حالیکه کمک مالی از آمریکا می توانیم دریافت کنیم آنرا نپذیریم؟»

بررسی آمار کمک‌های مالی سه دوره انتخابات گذشته کارزار آقای نتانیاهو، نشان می‌دهد که باز هم ۹۰ درصد کمک‌های مالی وی از سوی خانواده های متمول آمریکایی پرداخت شده است.

به نوشته این نشریه بیش از نیمی از این کمک‌ها توسط این سه خانواده ثروتمند آمریکایی پرداخت شده است؛ خاندان فالیک صاحبان فروشگاههای دوتی فری در فرودگاههای آمریکا، که چهار عضو این خانواده هر یک ۱۱ هزار و پانصد دلار کمک کردند، خاندان بوک مالکان شرکت جت سپورت سیستم که در زمینه ارائه خدمات پشتیبانی به بدنه و موتور هواپیماهای فعالیت دارند که چهار عضو این خانواده نیز هر یک ۱۱ هزار دلار اعانه دادند و خاندان شوتن استاین، مالکان فروشگاهای پوشاک آمریکن ایگل که چهار عضو این خانواده هم هر یک ده هزار دلار به این کارزار انتخاباتی کمک کردند.

به گفته یکی از مشاوران حزب آقای نتانیاهو، «گروه دوستان آمریکایی حزب لیکود» کار جمع آوری کمکهای مالی از شهروندان آمریکایی را بر عهده دارد.

*برگردان فارسی این مقاله تنها برای آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.