عدم انتشار روزنامه اعتماد ملی، پاسخ مهدی کروبی و خبرهای ديگر از بازداشت شدگان در ايران
کروبی قول داد در برابر اقتدارگرایان ایستادگی کند

 مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، در جلسه شورای مرکزی این حزب با تاکید بر اینکه حوادثی که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری روی داده نباید منجر به سرخوردگی و انفعال شود گفت: نباید حوادثی که روی داده موجب انفعال شود بلکه باید نشان دهید که مصمم هستید و از میدان بیرون نمی‏روید. بنابراین غم توقیف روزنامه و سایت را نخورید بلکه نشان دهید که با اراده به راه خود ادامه می‏دهید.

دبیرکل حزب اعتمادملی تصریح کرد: باید در این دوران سخت، پایمردی و ایستادگی کنیم و این روزهای سخت هم به زودی می‏گذرد. وی سپس با ابراز تاسف نسبت به برخوردهایی که صورت گرفته افزود: متاسفانه با این شیوه برخوردی که در پیش گرفته شده‏است به سمت یک چاه ویل حرکت می‏کنند و هیچ کس نمی‏داند که سرانجام به کجا خواهیم رسید. هرچه فکر می‏کنیم نمی‏توانیم به تحلیل درستی از اتفاقی که افتاده است برسیم و سرنوشت مشخص نیست ولی من امیدوارم که هر چه است به منافع ملی کشور ضربه‏ای وارد نشود.

کروبی با اشاره به شرایطی که اصلاح‏ طلبان در آن قرار گرفته‏ اند افزود: اکنون امکاناتمان بسیار محدود است و اینطور تحت فشار هستیم، بسیاری از کسانی که دانشگاهی بودند و یا فعالان سیاسی که از ما حمایت کردند هم تحت فشار قرار دارند و در شرایط سختی قرار داریم ولی باید ایستادگی کنیم. 

کروبی با اشاره به حمله محافظه کاران به  وی به علت نگارش نامه‏ ای در مورد آزار و آذیت جنسی بازداشت شدگان گفت:  من هیچ‏گاه بدون سند حرف نمی‏زنم و هرگاه حرفی زده ‏ام تا آخر پای آن ایستاده‏ ام و تا جایی که بتوانم از حقوق مردم دفاع می‏کنم. وی با اشاره به دادگاه‏ های نمایشی که برای فعالان سیاسی برگزار می‏شود گفت: در این جلساتی که برگزار شد، این چهره‏ ها می‏گویند که تقلبی در انتخابات صورت نگرفته و خارجی ‏ها در حوادث پس از آن دخالت داشتند. من نمی‏دانم که این حرف‏ ها در چه شرایطی مطرح می‏شود، ولی من می‏خواهم این را بگویم که وقتی فردی از درون زندان و در شرایط خاص می‏گوید که در انتخابات تقلب نشده اثری در افکار عمومی ندارد.

وی خطاب به مسئولان گفت: شما که مدام می‏گویید در انتخابات تقلبی نشده و این افراد هم که این را در این شرایط خاص و تحت فشار تکرار می‏کنند، پس دیگر ترس شما از چیست. اگر شما به گفته‏ های خود اعتقاد و اطمینان دارید یک برنامه‏ ای را در تلویزیون برگزار کنید و استدلال های خود را برای اینکه تقلبی صورت نگرفته بیان کنید و آن ‏گاه از طرف ما هم دو نفر می ‏آیند و استدلال‏های خود را مطرح می‏کنند. شما که معتقدید مردم خود می ‏فهمند اجازه دهید که قضاوت نهایی با مردم باشد.

مهدی کروبی سپس اظهار داشت: شما در روز قدس نیز بار دیگر قدرت مردم را خواهید دید و متوجه می‏شوید که مردم از چه فکر و اندیشه‏ای حمایت می‏کنند، زیرا مردم به قول شما خودشان می ‏فهمند و درباره آنچه روی داده است داوری می‏کنند. این فشارهایی که بر فعالان سیاسی و دانشگاهی وارد می‏شود نشان ‏دهنده ضعف است و ما در برابر این فشارها ایستادگی می‏کنیم و مصمم و با اراده به راه خود ادامه می‏دهیم.