هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، می گوید ایالات متحده در جنگ تبلیغاتی در افغانستان و پاکستان بازنده می شود، روندی که باید تغییر کند.

او روز چهارشنبه در جلسه کمیته تخصیص اعتبارات سنا گفت ستیزه گران از فرستنده هایی که روی وانت بارها سوار کرده اند، مردم را تهدید می کنند و می ترسانند. کلینتون می گوید سیتزه گران در حالی که «بدترین نوع اطلاعات نادرست» را پخش می کنند، وقتی مقوله ارتباطات استراتژیک به میان می آید، بیشتر از ایالات متحده کارساز بوده اند.

وزیر امور خارجه آمریکا می گوید در نتیجه، دولت اوباما استراتژی ارتباطات خود را تغییر می دهد - و در جستجوی راه های جدیدی است که مستقیما به مردم در مناطقی که ستیزه گران فعال هستند، از جمله از طریق تلفن های همراه آنها - برسد. کلینتون می گوید آمریکا نباید در «جنگ اطلاعاتی» در منطقه بازنده شود و لازم است برای آگاه ساختن افغان ها و پاکستانی ها از ارزش های و ایده آلهای خود بهتر عمل کند.

خانم کلینتون ۴۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بودجه برای وزارت امور خارجه در سال ۲۰۱۰ درخواست کرده است ، که ۷ درصد نسبت به سال ۲۰۰۹ بالاتر است. او همچنین می گوید وزارت امور خارجه برای پیشبرد منافع و امنیت آمریکا در منطقه دوش به دوش وزارت دفاع کار خواهد کرد.