فيلترينگ  سايت  خبری  در روزهای گذشته

روزنامه اعتماد از فيلتر شدن شماری از سايت های خبری از روز گذشته خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، فيلتر شدن برخی از سايت های خبری، دسترسی به آنان را برای کاربران اکثر ISPهای سراسر کشور، سخت کرده است.

روزنامه اعتماد می نويسد: برخی گمانه زنی ها از انتخاباتی بودن اين فيتلرينگ ها حکايت دارد.  اين اتفاق برای برخی ديگر از سايت های خبری نيز در چند روز پيش رخ داده بود که البته شرکت ارتباطات زير ساخت طی اطلاعيه يی اعلام کرد؛ IP سايت های خبری از سوی هيچ يک از شرکت های مخابراتی مسدود نشده است و هيچ گونه اختلال فنی هم در بخش IP کشور وجود ندارد.

اعتماد در بخش ديگری از اين خبر می نويسد:« اما اين موضوع بعضاً مطرح شد که با توجه به قابل دسترس بودن اين سايت ها با استفاده از فيلتر شکن، IP آنها از سوی نهادهای مربوط از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مجری مسدود شده است.»

اعتماد همچنين از فيلتر شدن يک سايت خبری نزديک به قاليباف، شهردار تهران خبر می دهد و می نويسد: پس از گذشت سه روز از انتقادات صريح قاليباف از دولت نهم، از صبح روز يکشنبه «بدون هيچ گونه اطلاع يا اخطار قبلی» پايگاه خبری «فردا نيوز» که برخی از نزديکان و حاميان قاليباف گردانندگان اين پايگاه خبری هستند، فيلتر شد.

به گزارش اعتماد، محمد باقر قاليباف  روز پنجشنبه گذشته در اصفهان گفته بود؛ «اين چه مديريتی است که نه تنها وضعيت معيشتی مردم در زمانی که نفت را با قيمت ۱۴۰  دلار می فروختيم نسبت به زمانی که ۱۶  دلار می فروختيم بهتر نشده بلکه به مراتب بدتر شده است.» به نظر می رسد با اين اقدام اختلافات دولت نهم با قاليباف وارد فاز جديدی شود.

اعتراض دکه داران به اقدام شهرداری تهران


ساماندهی کيوسک های روزنامهفروشی تهران، موجب اعتراض صاحبان آنها به شهرداری شد. روزنامه کيهان با درج اين خبر می نويسد تعدادی از روزنامه فروش ها با حضور در خيابان بهشت، مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند و اعتراض خود را به نحوه ساماندهی کيوسک های روزنامه فروشی اعلام کردند.

به نوشته کيهان،صاحبان کيوسک های روزنامه فروشی، اختصاص «مکان های نامناسب» به جای مکان قبلی را عمده دليل اعتراض خود اعلام کردند.

ا گفته می شود که شرودر با يوشکا فيشر به ايران خواهد رفت.»

تذکر درباره مراسم سالگرد درگذشت بازرگان ‌

روزنامه اعتماد ملی از تذکر کتبی ۲۳ نماينده مجلس شورای اسلامی به «صادق محصولی» وزير کشور خبر می دهد که خواستار رفع محدوديت از برگزاری مراسم سالگرد «مهندس مهدی بازرگان» و برگزاری مراسمی «در خور شأن» برای وی در «اسرع وقت» شدند.

به نوشته اين روزنامه، در بخشی از اين تذکر کتبی آمده است: «مايه تاسف است که در سي‌‌امين سالگرد پيروزی انقلا‌ب اسلا‌می از برگزاری مراسم سالگرد وی جلوگيری مي‌‌شود.»

«شرودر» به تهران سفر می کند

روزنامه خراسان از سفر« گرهارد شرودر» صدراعظم سابق آلمان به ايران خبر می دهد و می نويسد اين سفر در خصوص مذاکره در باره برنامه اتمی ايران صورت می گيرد. بر اساس اين خبر، سفر صدر اعظم سابق آلمان، با «هماهنگی دولت جديد آمريکا» صورت می گيرد.

به نوشته خراسان،دفتر«گرهارد شرودر» اعلام کرده است که اين سفر ماه آينده ميلادی انجام خواهد شد و مورد حمايت وزير امورخارجه آلمان نيز است. خراسان در بخش ديگری از اين خبر می نويسد:« هدف قطعی اين سفر هنوز روشن نيست، اما گفته می شود که شرودر با يوشکا فيشر به ايران خواهد رفت.»