مجازات اعدام برای توزيع كننده فيلم‌های خانوادگی

رسالت از مجازات اعدام برای توزيع كننده فيلم‌های خانوادگی خبر می دهد. به گفته «احمد فاضليان،» رييس كل دادگستری استان گلستان، «قانون فعاليت‌های سمعی و بصری در مجلس شورای اسلامی، اصلاح شده و در اين زمينه برای شخص مجرمی كه مبادرت به فيلمبرداری و توزيع تصاوير خصوصی خانواده‌ها نمايد مجازات اعدام در نظر گرفته شده است.»

این مقام قضایی، با تهدید خواندن امکان ترویج هر نوع تفکر از طریق اینترنت در منازل گفته است «لازمه برخورد با اين تهديد، مشاركت همگانی دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی و توجه بيشتر خانواده‌ها به مسايل اخلاقی و اعتقادی است.»

به نوشته روزنامه رسالت، این مقام قضایی همچنین گفته است «برای حفظ نواميس مردم و سلامت جامعه در چند سال اخير شديدترين مجازات‌ها در مورد متجاوزين به نواميس مردم اعمال شده است و در اين رابطه فقط برخورد قضای چاره‌ساز نخواهد بود.»

ممنوعیت کالاها باید دلایل قابل تأیید داشته باشد

روزنامه رسالت به نقل از مصطفی پورمحمدی، رییس سازمان بازرسی کل کشور، در خصوص واردات کالاهایی که صهیونیستی خوانده می شوند پرداخته است. به نوشته این روزنامه، این مقام قضایی در خصوص شرکت نستله که به تولید مواد غذایی می پردازد گفته است «تا کنون دلیلی مبنی بر صهیونیستی بودن نستله اعلام نشده است.»

مصطفی پور محمدی همچنین گفته است برای ممنوعیت ورود بعضی از کالاهای «غیر اسلامی» باید «دلایل قابل تأیید و قانونی ارائه شود.» وی گفته است در صورت تأیید غیر قانونی بودن ورود کالایی به کشور، ابتدا سازمان بازرسی به ارگان مذکور تذکر داده و در صورت ممانعت ارگان مربوطه با آن سازمان برخورد قانونی می شود.

انتقاد از قرارداد خرید گاز گران از ترکمنستان

روزنامه جمهوری اسلامی با انتشار خبری به اعتراض «صاحب نظران» در خصوص قرارداد اخیر خريد گاز از تركمنستان پرداخته است. به نوشته این روزنامه، این قرارداد به دليل قيمت بالای آن مورد اعتراض قرار گرفته است.

جمهوری اسلامی می نویسد هيات ايرانی به سرپرستی معاون وزير نفت، «برخلاف نظر كارشناسی سفارت و افراد خبره» قراردادی را امضا كرده است كه قيمت هر يك تن گاز را ۳۵۰ دلار تعيين کرده است.

این درحالی است که ايران گاز خود را به تركيه با قيمت ۲۰۰ دلار صادر می كند. جمهوری اسلامی می نویسد بعضی رسانه ها اين قرارداد با تركمنستان را، « تركمنچای گازی » ناميده اند.

چهار دانشجوى دانشگاه شيراز دستگير شدند

روزنامه کیهان با انتشار خبر بازداشت چهار دانشجوی دانشگاه شیراز، اتهام این افراد را «توهین و اهانت به مسئولان نظام و تبلیغ علیه نظام» اعلام کرد.

به نوشته این روزنامه،«جابر بانشی» دادستان عمومی و انقلاب شیراز در این باره گفت: «این دانشجویان در روزهای ۱۶ و ۱۷ آذرماه سال جاری به بهانه روز دانشجو اقدام به توهین علیه نظام و مسئولان کرده بودند». این مقام قضایی ادامه می دهد:«با ارايه این گزارش بلا فاصله دستورات لازم قضایی صادر شد و این متهمان دستگیر شدند.»

به نوشته کیهان، پرونده این دانشجویان در دادسرای انقلاب شیراز در حال رسیدگی و بازپرس پرونده در حال تکمیل تحقیقات است. بازپرس پرونده این دانشجویان گفته است: «این متهمان فعلا در بازداشت به سر می برند اما پس از تکمیل تحقیقات با قرار قانونی آزاد خواهند شد.»

ملاقات مهدی کروبی با شیرین عبادی

روزنامه قدس خبر از دیدار«شیرین عبادی»، برنده جایزه صلح نوبل و «مهدی کروبی» دبیر کل حزب اعتماد ملی را منتشر کرده است. به نوشته روزنامه قدس، محمد محمدرضايی، «يك نماينده مجلس ششم» این خبر را اعلام کرده است.

به گفته این نماینده پیشین مجلس،« كروبی در حالی شيرين عبادی را به حضور پذيرفت كه برخی با انجام اين ديدار مخالفت كرده بودند.»

نماينده بيجار در مجلس ششم گفته است « كروبی در اين ديدار درباره پلمب دفتر كانون حقوق بشر، قول پيگيريهايی را به شيرين عبادی داده است.»