روز سه‌شنبه ورزشگاه مرکزی تنيسِ المپيک پارکِ سيدنی شاهد جدالِ آنا ايوانويچ از صربستان در برابر ويرجين رازانو از فرانسه بود. در اين مسابقات که در ۴ مرحله برگزار ميشود در آغاز دورِ دومِ رقابتهای زنان ايوانويچ ۲۰ ساله بخت چهارم فتح اين جام توانست ست اول را ۶ به يک بسود خاتمه دهد ولی در ست دوم برغم برخورداری از حمايت تماشاگران مشتاق صربستانی حاضر در ورزشگاه ۲ به ۶ نتيجه را به حريف واگذار کرد. ايوانويچ اما در سِت سوم بهتر ظاهر شد و با حساب ۷ به ۵ رازانو را پشت سرگذاشت تا در مرحله ی سوم به مصاف کاتارينا سربوتنيک از اسلوانی برود. در آستانه دور دوم اين مسابقات همچنين ژوستين هنين بخت شماره يك كسب عنوان قهرمانی از بلژيك در دو ست پياپی مقابل لوسی سافاروا از جمهوری چك به پيروزی رسيد و يلنا يانكوويچ از صربستان با نتيجه ۲ به يك از سد تاتيانا گولوين از فرانسه گذشت.

نيكول واديسوا از جمهوری چك نيز با نتيجه ۲ به صفر دانيلا هانتاچوا از اسلواكی را شكست داد وبه دور بعد راه يافت.

فرانچسکا چيوانه سوتلانا کوزنتسوا و نيکول وايديسوا پيروزمندان ديگر رقابتهای ديروز بودند. در پيکارهای ATP  مردان  ليتون هويت از استراليا کسی که هشت دوره در اين رقابتها شرکت داشته و 4 بار با عنوان قهرمانی به کار خود در اين تورنمنت خاتمه داده است به ديدار نيکولاس ماهوت از فرانسه رفت. هويت که با رکورد ۲۹ پيروزی در مقابل تنها ۳ شکست در طی ديدارهايش در اين ۸ دوره حضور خود کارنامه ای درخشان از خود بجا گذارده در اين روز نيز تنها يک ساعت و ۲۰ دقيقه زمان نياز داشت تا با شکست دادن ماهوت در دو ست کار را يکسره نمايد.

 وی ۶ به ۳ و ۶ به ۴ پيروز اين ميدان شد و به دور بعد رقابتهای مردان راه يافت. در ساير ديدارها تامی روبريدو اسپانيايی در دو ست متوالی و با نتايج ۶ به ۲ و ۶ به ۴ مغلوب رادك استفانك از جمهوری چك شد.

 دميتری تورسونوف روس در دو ست استانيسلاس وارينكا از سوييس را شكست داد و كارلوس مويا ازاسپانيا با نتيجه ۲ بر يك از سد استفان كوبك از اتريش گذشت.

نخستين گرند اسلم بزرگ سال ۲۰۰۸ مسابقات تنيس اوپن استراليا ششم بهمن ماه آغاز ميشود و تنيس‌بازان سرشناس جهان خود را برای حضور در اين رقابتهايی که درکويونگ استاديوم ملبورن برگزار می‌شود آماده می ‌كنند. ورزشکاران برتر اين رشته در رقابتهايی تدارکاتی که بطور معمول پيش از اين گراند اسلم و يا آوردگاه تنيس برگزار ميشود پس از يک وقفه نسبتاً طولانی که به خاطر تعطيلی رقابتها از ميادين بدور بوده اند خود را آماده مينمايند.

در اولين رقابت تمرينی AAMI کلاسيک در ورزشگاه ۲۰ ساله ملبورن نيکولای داويدنکو ی روس نفر چهارم تنيس جهان مقابل مارکوس بغداتيس از قبرس به ميدان رفت و دو به يک شکست خورد.

ديگر ستارگان تنيس همچون اندی راديک ايوان لوبيچيچتامی هاس ديويد نلبنديان و اندی موری که به تازگی عنوان قهرمانی تنيس قطر را بدست آورده نيز در ديدارهايی تدارکاتی با زمين و شرايط ورزشگاه خود را آشنا ساخته و به آماده سازی پرداختند.