غلامرضا آقازاده: بزودی مردم خبرهای خوبی در مورد فعاليتهای اتمی کشور خواهند شنيد
غلامرضا آقازاده: بزودی مردم خبرهای خوبی در مورد فعاليتهای اتمی کشور خواهند شنيد

شبکه خبری ای بی سی گزارش داده است ایران ممکن است تا سال ۲۰۰۹ مواد اتمی که برای ساختن یک بمب کافی باشد، فراهم آورد.

غلامرضا آقازاده، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت مردم ایران بزودی خبرهای خوبی در مورد فعالیت های اتمی کشور خواهند شنید.

پرزیدنت بوش در پاسخ به پرسشی در مورد گزارش ای بی سی گفت :
**** من در باره گزارش های اطلاعاتی و محرمانه ای که به طریقی دیده ام اظهار نظر نخواهم کرد. اما می خواهم شما بدانید که ما مساله اتمی ایران را تا چه اندازه جدی می گیریم. واقعیت این است که سیاست ما نسبت به ایران بر آن استوار است.

آقای بوش گفت اینک بسیاری در نگرانی از قصد ایران برای داشتن جنگ افزار اتمی سهیم هستند:
**** اگر ایران قرار شود اسلحه اتمی داشته باشد، آنگاه نفوذ بسیار بی ثبات کننده ای در خاورمیانه خواهد داشت. و بنابراین، ما تلاش کرده ایم یک ائتلاف بین المللی به وجود آوریم، با این هدف که ایرانیان را متقاعد کنیم از تولید اسلحه اتمی دست بردارند، روشن سازیم که آنها گزینه های دیگری دارند... خواه منزوی شدن باشد، یا این که فرصتی برای رشد اقتصادشان را از دست بدهند.

پرزیدنت بوش بین دولت و مردم ایران تفاوت گذاشت:
**** ما با مردم ایران مشکلی نداریم، از آنها ناراحت نیستیم. ما به تاریخ و سنت های آنها ارج می گذاریم. اما دولتشان راه هائی را انتخاب می کند و به کارهائی دست می زند که موجب ادامه انزوای آنها خواهد شد و آنان را از آینده اقتصادی بهتری محروم خواهد ساخت. او افزود ما این موضوع را بسیار جدی می گیریم.