پرزيدنت بوش سطح خشونت در عراق را "غيرقابل قبول" ناميد
پرزيدنت بوش سطح خشونت در عراق را "غيرقابل قبول" ناميد

پرزیدنت جرج دبلیو بوش با "غیر قابل قبول" نامیدن سطح خشونت در عراق، طرح هائی را برای اعزام حدود بیست هزار سرباز و تکاور دریائی اضافی به آن کشور اعلام کرده است . آنها ماموریت خواهند داشت دولت عراق را، که به گونه‌ای دمکراتیک برگزیده شده است، در نبرد با تروریستها و شورشیان یاری دهند.

آقای بوش گفت: "روشن است که ما نیاز داریم استراتژی خود را تغییر دهیم." پرزیدنت بوش افزون بر تقویت سطح سربازان آمريکا، از لزوم دفاع از تمامیت ارضی عراق و ثبات منطقه در برابر چالش های افراط گرائی سخن گفت:
***** این کار با پرداختن به ایران و سوریه آغاز می‌شود. این دو رژیم به تروریستها وشورشیان اجازه می‌دهند از خاک آنها برای آمد وشد به عراق استفاده کنند. ایران ابزار حمله به سربازان آمريکائی را فراهم می آورد. ما از حمله به نیروهایمان جلوگیری خواهیم کرد. ما راه رسیدن پشتیبانی از ایران و سوریه را خواهیم بست، شبکه هائی را که تسلیحات پیشرفته و آموزش برای دشمنان ما در عراق فراهم می‌آورند، خواهیم یافت و از بین خواهیم برد."

آقای بوش گفت آمريکا برای تقویت امنیت در عراق و حفاظت از منافع خود در خاورمیانه، گام های دیگری نیز برخواهد داشت:
**** من اخیرأ دستور دادم یک گروه حمله دریائی اضافی، شامل یک ناو هواپیما بر، به منطقه اعزام شود. ما دامنه تقسیم اطلاعات را گسترش خواهیم داد و برای دادن اطمینانی دوباره به دوستان و متحدانمان، سیستمهای پدافند هوائی پاتریوت را مستقر خواهیم ساخت. ما با دولت های ترکیه و عراق برای کمک به آنها در حل مسائل مرزی همکاری خواهیم کرد. و برای بازداشتن ایران از دست‌یابی به سلاح های اتمی و استیلا بر منطقه، با دیگران کار خواهیم کرد.

پرزیدنت بوش می‌گوید چالش جاری در خاورمیانه از یک مناقشه نظامی فراتر می‌رود:
**** در یک سو کسانی هستند که آزادی و اعتدال را باور دارند، در سوی دیگر تندروهائی که بی گناهان را می‌کُشند، صف کشیده‌اند. پرزیدنت بوش می‌گوید: منافع آمريکا ایجاب می کند در کنار مردان و زنان شجاعی که جان خود را برای بازیافت آزادی‌شان به خطر می‌اندازند، بایستد، و کسانی را که برای به وجود آوردن جوامعی هنجار و عدالت محور در سراسر خاورمیانه تلاش می‌کنند، یاری دهد.