دفتر ديک چينی معاونت رياست جمهوری آمريکا اعلام کرده است که وی در اجلاس افتتاحيه پارلمان جديد و منتخب مردم افغانستان به عنوان نماينده آ حضور خواهد يافت.

دفتر آقای چينی در اعلاميه خود ميگويد وی در نخستين جلسه پارلمان افغانستان که روز دوشنبه برگزار ميشودبه عنوان نماينده آمريکا حضور خواهد يافت.

ملاقات آقای چينی با حامد کرزای رئيس جمهوری افغانستان، و شرکت در آئينی که سربازان آمريکائی مستقر در افغانستان بمناسبت تعطيلات ميلاد مسيح برپا ميکنند، بخشی ديگر از برنامه های آقای چينی در سفر به افغانستان است.

آقای چينی پس از آن از افغانستان راهی پاکستان، عربستان سعودی، مصر و عمان خواهد شد که همگی در جنگ عليه تروريسم متحدان آمريکا هستند.

 دفتر آقای چينی همچنين ميگويد معاونت رياست جمهوری آمريکا در سفر به پاکستان اقدامات بعمل آمده در چارچوب عمليات امدادی برای بازماندگان زلزله اکتبر را ارزيابی خواهد کرد.

آقای چينی قرار است در عربستان سعودی، مصر و عمان نيز در باره طرحهای پرزيدنت بوش در مورد آزادی و جنگ عليه تروريسم تبادل نظر کند.

در همين حال مقامات افغانستان میگویند در حمله شورشیان طالبان در جنوب ناآرام افغانستان سه مأمور پلیس افغان و یک ستیزه جوی طالبان کشته شدند.

 پلیس میگوید خشونت عصر روز شنبه و هنگامی رخ داد که حدود دوازده نفر از شورشیان طالبان به یک پست بازرسی پلیس در شاهراهی که قندهار را به کابل متصل میکند حمله کردند.

 روز جمعه نيز يک بمب انداز انتحاری با منفجر ساختن خود در يک اتوموبيل در کابل، دو غير نظامی را مجروح کرد و به يک خودروی سربازان نروژی آسيب رساند.

 اين حملات معرف تهديدهائی است که در آستانه اجلاس تاريخی افتتاحيه پارلمان افغانستان خود نمائی ميکند.

 تحليف سيصد و پنجاه و يک قانونگزار پارلمان افغانستان  توسط حامد کرزای رئيس جمهوری آن کشور، که بسياری از آنان جنگ سالاران سابق اند، بخشی از مراسم افتتاح پارلمان است.