در مسابقات قهرمانی ليگ برتر فوتبال مردان آمريکا، باشگاه دی سی يونايتد DC United برای چهارمين بار صاحب جام قهرمانی شد.

باشگاه دی سی يونايتد در بازی فينال باشگاه کانزاس سيتی ويزاردز Kansas City Wizards، را با نتيجه ۲-۳ شکست داد. باشگاه ويزاردز نخستين گل مسابقه را که در کارسون در کاليفرنيا برگزار شد، بثمر رساند ولی باشگاه دی سی يونايتد طی هفت دقيقه در نيمه نخست بازی سه بار گل زد.

آلکو اسکندريان بازيکن ارمنی تبار و پسر آندرانيک اسکندريان (* آندرانيک اسکندريان دفاع چپ و ميانی تيم تاج و تيم ملی فوتبال ايران بود و همراه با تيم ملی ايران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتين شرکت کرد) دو بار در دقايق ۱۹ و ۲۳ گل زد که سريعترين زمان بثمر رساندن گلها در تاريخ بازيهای جام قهرمانی ليگ برتر فوتبال آمريکا است. او در عين حال بعنوان پرارزشترين بازيکن مسابقه برگزيده شد.

جاش وولف در دقيقه ۵۸ دومين گل باشگاه ويزاردز را با ضربه پنالتی زد و اين در حالی بود که دما کوالنکو بازيکن اوکرائينی باشگاه يونايتد که از خط گل دفاع ميکرد با دست جلوی حرکت توپ را گرفت و از بثمر رسيدن گل جلوگيری کرد. بخاطر اين عمل کوالنکو از بازی اخراج شد.

در تاريخ 9 ساله جام ليگ برتر فوتبال آمريکا اين نخستين بار است که يک بازيکن در اين رويداد اخراج شده است. باشگاه دی سی يونايتد تا آخر وقت مسابقه ده نفره ببازی ادامه داد.