آرشیو

* خبرهای سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

12 اسفند 1399
مرتب کن بر اساس
Order

میخاییل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی جشن تولد ۹۰ سالگی خود را در قرنطینه و از طریق ویدئو کنفرانس «زوم» برگزار می‌کند. به گفته سخنگوی گورباچف، چندین رهبر جهان از جمله جو بایدن، بوریس جانسون و آنگلا مرکل برای او پیام‌های تبریک فرستاده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر دفاع اسرائیل روز سه شنبه گفت اسرائيل در نظر دارد یک «ساز و کار ویژه امنیتی» با متحدان جدید عرب خود در جنوب خلیج فارس به راه بیاندازد که نگرانی مشترکی درباره ایران دارند.

آمارهای اولیه نشان می‌دهد که تعداد بیننده‌های مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب نسبت به سال‌ گذشته کاهش چشمگیری داشته است. بر اساس ارقام موجود، این مراسم را فقط ۵.۴ میلیون نفر در تلویزیون تماشا کردند که نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد کمتر است و یک رکورد منفی تاریخی محسوب می‌شود. 

ژاپن از چین خواست تا نمونه‌گیری مقعدی برای آزمایش کرونا از شهروندان این کشور را متوقف کند. به گفته توکیو، مسافران ژاپنی که اخیرا به چین سفر کرده‌اند، تجربیات ناخوشایندی از این روش داشتند. علی‌رغم نظرات متفاوت پژوهشگران، چین معتقد است که نتیجه نمونه‌گیری مقعدی بسیار دقیق است. 

چین اعلام کرد که مشغول بررسی سفر میچل باچله، رئیس امور حقوق بشری سازمان ملل به استان سین کیانگ است اما او نباید با هدف محکوم کردن سیاست چین به این منطقه سفر کند. به گزارش رویترز، سین کیانگ استانی است که اقلیت مسلمان اویغور ساکن آن هستند که نقض حقوق آنها بارها گزارش شده است.

 

محمود فکری سرمربی باشگاه استقلال تهران از مقام خود استعفا کرد و جانشین او به زودی معرفی خواهد شد. تیم همکار محمود فکری هم استعفا کرده و استقلال در آستانه دیدار با تیم فولاد روز سه‌شنبه توسط وریا غفوری تمرین داده شد. استقلال از سال ۹۵ نیمکت متزلزلی دارد و چندین سرمربی داشته است.

با آغاز فیلم‌برداری سریال پایتخت در شمال ایران، صدا و سیمای جمهوری اسلامی از پخش دو قسمت پایانی فصل ششم در روزهای ۲۹ و ۳۰ اسفند خبر داد. فصل ششم پایتخت، از ساخته‌های سازمان اوج، وابسته به سپاه پاسداران سال گذشته به بهانه همه‌گیری ویروس کرونا و حواشی دیگر، نیمه تمام ماند.

مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک ۱۵۰ میلیون دلار به دانشگاه هاروارد هدیه داده است تا برنامه‌ای برای آموزش شهرداران سراسر جهان راه‌اندازی کند. این برنامه، شهرداران را برای مدیریت بهتر، نوآوری و ایجاد کارآمدترین روش‌های مدیریتی آماده می‌کند. 

تابلوی مشهوری که توسط وینستون‌ چرچیل به فرانکلین روزولت، رئیس جمهوری وقت آمریکا اهدا شده بود، به قیمت ۱۱.۵ میلیون دلار فروخته شد و رکورد قبلی را شکست. تابلوی چشم‌اندازی از مراکش با نام «مناره مسجد الکتبیه» در سال ۱۹۴۳ کشیده شد. نقاشی فروخته شده متعلق به آنجلینا جولی بود. 

مقامات ‌نیجریه‌ای می گویند ۲۷۹ دانش آموز ربوده شده توسط آدم‌ربایان آزاد شدند و پس از انجام معاینات پزشکی به خانواده‌هایشان خواهند پیوست. «ابوتو یارو»، کمیسر پلیس ایالت زامفارا گفت دخترها در سلامت کامل به سر می‌برند. او معتقد است آغاز روند صلح به رهبری دولت به آزادی این دختران کمک کرد.