آرشیو

* خبرهای پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

07 اسفند 1399
William Burns is sworn in before a Senate Intelligence Committee hearing on his nomination to be director of the Central…
ویلیام برنز گزینه پرزیدنت بایدن برای ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم با سازمان سیا در کمیته سنا برای بررسی صلاحیت خود حاضر شد.

خلاصه خبرها: 

  • گزینه ریاست سازمان سیا: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد 
  • آزادی برخی زندانیان سیاسی بعد از تحمل ماهها زندان 
مرتب کن بر اساس
Order

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه هفتم اسفند و با صدور پیامی در توئیتر، از وزارت خارجه بریتانیا برای اعمال تحریم‌های اضافی بر مسئولان کودتای نظامی در برمه، تقدیر کرد. وزیر خارجه آمریکا گفت: جامعه جهانی به ادامه پاسخگو نگه داشتن و واکنش به خشونت‌های اخیر علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز در برمه، ادامه می‌دهد.

با اینکه فوریه، ماه اوج‌گیری ابتلا به آنفولانزا در آمریکا است اما امسال میزان ابتلا به پایین‌ترین حد خود در ۲۵ سال گذشته رسیده است. کارشناسان معتقدند زدن ماسک، فاصله اجتماعی و برگزاری کلاس‌های مدارس به صورت مجازی نقش مهمی در کاهش چشمگیر میزان این بیماری داشته است.  ویروس آنفولانزا سالانه جان ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر در آمریکا را می‌گیرد. 

شرکت «پارامونت» نیز مانند اکثر استودیوهای بزرگ فیلم‌سازی، از این پس آثارش را پس از اکران کوتاه مدت ۴۵ روزه، به صورت اینترنتی عرضه خواهد کرد. این شرکت با راه‌اندازی شبکه اینترنتی «پارامونت پلاس»، فیلم‌هایی مانند «مأموریت غیرممکن ۷» با بازی تام کروز را از این طریق منتشر می‌کند.

به گزارش رویترز در روز پنجشنبه،‌ وکیل آلکسی ناوالنی، مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، می گوید که ناوالنی از یک زندان در مسکو به بیرون منتقل شده است. رویترز می گوید این امر نشان می دهد که احتمالا وی به یک اردوگاه زندان خارج از پایتخت روسیه منتقل می شود.

به رغم اثربخشی ۹۵ درصدی واکسن «فایزر» در پیشگیری از ابتلا به کرونا پس از مصرف دو دُز، این شرکت در حال بررسی تأثیر دوز سوم است. شرکت فایزر، آزمایش‌هایی را در دا‌وطلبانی که قبلا دزهای واکسن را زده‌اند آغاز کرده و پیش‌بینی می‌کند دوز سوم محافظت بیشتری برای گونه مسری‌تر ویروس ایجاد کند. 

 

محمدعلی مسیب زاده، نوکیش مسیحی در پی اعمال قانون کاهش مجازات حبس، ۴ ماه پیش از پایان محکومیت ۳ سال زندان خود، از اوین آزاد شد. او به همراه ۳ نوکیش مسیحی دیگر اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ توسط دادگاه انقلاب به اتهام آنچه «ترویج مسیحیت صهیونیستی و اداره کلیساهای خانگی» نامیده شده بود،  به ۱۰ سال زندان محکوم شد.  این حکم ماه گذشته به سه سال زندان کاهش یافت. جمهوری اسلامی با افرادی که از اسلام به ادیان دیگر بگروند، برخورد می‌کند. 

خبرگزاری رویترز، می‌گوید برخی طرفداران کودتای نظامی میانمار که به چاقو مسلح بودند، روز پنجشنبه در یانگون با مخالفان کودتای نظامیان در این کشور درگیر شدند. مردم معترض خواستار پایان کودتای نظامی هستند.

بهاره سلیمانی، زندانی سیاسی در ایران پس از ۱۳۱ روز بازداشت، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد. خانم سلیمانی اجازه دسترسی به وکیل نداشت و از ملاقات با خانواده نیز منع شده بود. او همچنین با وجود سابقه بیماری ریوی،  به خدمات درمانی و دارو دسترسی نداشت.