سرخط خبرها

عکس تزئینی
یک فعال عرب در اعتراض به ادامه حبس خود فراتر از حکم دادگاه در زندان دست به اعتصاب غذا زد.
پلیس اسرائیل در صحنه تیراندازی روز یکشنبه
ارتش اسرائیل یک فلسطینی را که با چاقو به سمت سربازی اسرائیلی حمله ور بود به ضرب گلوله کشت.
عکس از آرشیو
صدها نفر از دانشگاهیان، دانشجویان و اعضای اتحادیه‌ها در ترکیه روز پنجشنبه به برکناری هزاران نفر از کارکنان سیستم آموزشی ترکیه اعتراض کردند.
مونته نگرو - آرشیو
کشور کوچک مونته نگرو در جنوب شرق منطقه بالکان این هفته میزبان مانور ناتو برای مقابله سیل، نشت مواد شیمیایی، و مقابله با بمب های عمل نکرده است. صربستان نیز صحنه مانور صدها چترباز روس و بلاروسی به نام «برادری اسلاو» است.
آرشیو
رئیس سابق سازمان اطلاعات داخلی اسرائیل می گوید که ایران فرماندهی حدود ۲۵ هزار شبه نظامی شیعه در سوریه را برعهده دارد. به گفته او بیشتر آنها از افغانستان و پاکستان جذب شده اند.
رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید که مواضع دونالد ترامپ تایید کننده مواضع ضد آمریکایی اوست و دلیل توجه به ترامپ نیز انتقاد صریح از آمریکا است.
رویترز به نقل از منابع داخل و خارج حلب گزارش داد اعضای جبهه فتح الشام، نورالدین الزنکی و ابو عمار اخیرا با هدف تصرف مواضع گروه موسوم به فاستاقم و ضبط سلاح‌های آنها اقدام به حمله کرده‌اند.
این بازیگر آمریکایی علاقه خود به روسیه را به دلیل ریشه های خانوادگی می داند؛ مادر بزرگ استیون سیگال اهل روسیه بود و در شهر «ولادی وستوک» زندگی می کرد.
Default Author Profile
نویسنده: بهنود مکری
پنجشنبه, 11/03/2016 - 17:39
میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا روز چهارشنبه از نامزدی دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواهان دفاع کرد.
آقای حریری ۴۶ ساله پیشتر هم سابقه نخست وزیری داشت.
رئیس جمهوری جدید لبنان پس از انتخاب سعد حریری به عنوان نخست وزیر، از او خواست دولت جدید تشکیل دهد.
هیلاری کلینتون در بیرون حوزه رای گیری در لادرهیل فلوریدا که رای گیری پیش از موعد آغاز شده است.
در چند روز باقیمانده به روز انتخابات در آمریکا رقابت میان دو رقیب اصلی تنگاتنگ شده و هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات به فاصله اندکی جلوتر از دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان قرار دارد.
آیت الله علی خامنه ای در یک دیدار با قاریان قرآن.
گزارشگران بدون مرز، نهاد مدافع آزادی مطبوعات در تازه ترین بیانیه خود، فهرستی از ۳۵ رهبر جهان را منتشر کرده که در میان آنها نام رهبر جمهوری اسلامی ایران، پادشاه عربستان و روسای جمهوری سوریه و ترکیه به عنوان «درندگان آزادی اطلاع رسانی» ذکر شده است.
استقبال از مسافران قطار گردشگری لوکس - ۱۳۹۴
منابع روسی می‌گویند که یک قطار گردشگری لوکس از مسکو راهی تهران می‌شود و گردشگرانی از کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا را به ایران خواهد برد.
نائب رئیس مجلس ایران در یک موضعگیری متفاوت با سایر مقامات، از حمله به سفارت آمریکا انتقاد کرد و گفت که گروگان‌گیری دیپلمات‌های آمریکایی باعث شد تا از ایران چهره‌ای مشابه داعش ترسیم شود.
جینا میلر (وسط) یکی از شاکیان برنامه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا
دادگاهی در بریتانیا اعلام کرد که پارلمان این کشور باید در مورد آغاز روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای گیری کند.