سرخط خبرها

در ادامه روند سقوط سریع ارزش پول ملی ایران، روز پنجشنبه ۲۴ تیر ماه، هر دلار آمریکا در بازار آزاد بالای ۲۴ هزار تومان معامله شد.
هکرهای ناشناس روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه حساب‌های کاربری برخی چهره‌های سرشناس عرصه فناوری، سیاستمداران، سلبریتی‌ها و شرکت‌های بزرگ را در توئیتر هک کردند.
شهبانو فرح پهلوی روز چهارشنبه ۲۵ تیر با صدور بيانيه و پیامی صوتى كه نسخه‌اى از آن در اختیار بخش فارسى صداى امريكا قرار گرفت، در واكنش به صدور احكام اعدام براى سه جوان معترض در ایران گفت به آنان که چنین احکامی صادر می‌کنند باید خاطرنشان کرد فردی که در مقابل شماست فرزندی از این آب و خاک است و تصور کنید که در برابر شما فرزند یا پدر، یا مادر، یا برادر و یا خواهر خودتان قرار دارد.
ساختمان مرکزی نیویورک تایمز در نیویورک. آرشیو، ۱۴ اوت ۲۰۱۳
نیویورک تایمز می‌گوید به دلیل نگرانی‌ها از قانون جدید امنیت ملی تحمیلی چین بخش دیجیتال خبر خود در آسیا را از هنگ‌کنگ به سئول منتقل می‌کند.
Eric Van Der Sypt, center, from the Brussels federal prosecutors office speaks with the media at police headquarters in…
دادگاهی در بلژیک روز چهارشنبه دستور داد جلسه محاکمه چهار مظنون، از جمله یک دیپلمات ایرانی، متهم به دست داشتن در توطئه برای بمبگذاری در یک گردهمایی مخالفان رژیم جمهوری اسلامی در اواخر سال جاری برگزار شود.
علی علینژاد برادر مسیح علینژاد
مسیح علینژاد، خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا، می‌گوید: «برادرم بی‌گناه است و با هدف مجازات من به خاطر فعالیت‌هایم، توسط جمهوری اسلامی ایران گروگان گرفته شده است. گروگان‌گیری در دی‌ان‌آی این رژیم بی‌رحم است.» 
Iran stop execution twitter
اطلاعات سایت «ترند مپ» نشان می‌دهد که تا شامگاه چهارشنبه ۲۵ تیر به وقت ایران، یعنی طی حدود ۲۴ ساعت توفان توئیتری علیه حکم اعدام سه جوان معترض در ایران،‌ هشتگ #اعدام_نکنید پیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار بار استفاده شده و در صدر ترندهای جهان و برخی کشورها قرار گرفته است. 
Iran Trend Twitter
کارزار عظیمی که در فضای مجازی همراه با توفان توئیتری در اعتراض به تایید حکم اعدام برای سه جوان معترض ایرانی به راه افتاده، بازتاب جهانی گسترده‌ای داشته است.
نازنین بنیادی از بازیگران ایرانی فصل های پیشین
نازنین بنیادی بازیگر ایرانی هالیوود می‌گوید اعتراض گسترده به اعدام سه جوان معترض در ایران، از جمله موضوعاتی بود که ایرانیان را متحد کرد. 
ایران جودو
دادگاه عالی حکمیت ورزش برگزاری جلسه رسیدگی به تعلیق فدراسیون جودوی ایران را ۲۶ شهریور برگزار می‌کند. 
مردی نشسته بر پله های کتابخانه دانشگاه هاروارد در حال تماس تلفنی ماسک به صورت زده است. ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰
دولت پرزیدنت ترامپ روز سه‌شنبه تصمیم گرفت مقرراتی که به تازگی در مورد دانشجویان بین‌المللی وضع کرده بود را لغو کند. این مقررات دانشجویان بین‌المللی را ملزم می‌کرد چنان‌چه دانشگاه‌شان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تمام کلاس‌ها را آنلاین برگزار کند، آنها باید خود را به دانشگاهی دیگر منتقل کرده و یا کشور را ترک کنند.
Babak Paknia, Lawyer, Iran
یکی از وکلای سه معترض محکوم به اعدام با اعلام این که سه وکیل تازه بعد از تائید حکم اعدام در دیوان عالی اجازه مطالعه پرونده را دریافت کرده‌اند، گفت که آنها درخواست اعاده دادرسی دارند.
President Donald Trump participates in a law enforcement briefing on the MS-13 gang in the Oval Office of the White House,…
دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده در توئیتی به صدور حکم اعدام برای سه جوان معترض در ایران واکنش نشان داد.
Secretary of State Mike Pompeo, speaks during a news conference at the State Department, Wednesday, July 1, 2020, in Washington…
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۲۵ تیر در مصاحبه ای آنلاین، با نشریه «هیل» گفت آمریکا تلاش می‌کند که تحریم تسلیحاتی بین‌المللی ایران ادامه یابد.
قاضی روث بیدر گینزبرگ در حال سخنرانی در دانشگاه جرج تاون. آرشیو، ۱۰ فوریه ۲۰۲۰
دیوان عالی ایالات متحده می‌گوید قاضی روث بیدر گینزبرگ به دلیل عفونت احتمالی بستری شده است و انتظار می‌رود چند روز برای مراقبت‌های درمانی در بیمارستان بماند.