سرخط خبرها

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می‌گوید پرزیدنت ترامپ درهای دیپلماسی را به روی ایران باز نگه داشته است. 
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه ۱۶ خرداد تاکید کرد دولت ایالات متحده همه گزینه‌های دیپلماتیک خود را برای اطمینان از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران به کار خواهد گرفت.
The designated director general of International Atomic Energy Agency, IAEA, Rafael Mariano Grossi from Argentina, delivers a…
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران مشغول افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌سازی شده است که نقض صریح توافق اتمی برنامه جامع مشترک، موسوم به برجام محسوب می‌شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه، با اشاره به جدیدترین آمارهای اقتصادی در ایالات متحده، گفت با وجود پاندمی کرونا و اثرات منفی آن، به لطف بنیه قوی کشور سال آینده در وضعیت بهتری هم قرار خواهیم داشت.
Map of Afghanistan
نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان از روز گذشته تاکنون دو حمله هوایی به مواضع طالبان انجام داده‌اند. این نخستین حمله از زمان آتش‌بسی است که از عیدفطر برقرار شد.
تیم آتش نشانی در حال انجام آزمایش در مجلس قانونگذاری هنگ کنگ است پس از آن که قانونگذاران دموکراسی خواه به دنبال سومین بار قرائت قانون سرود ملی مایعی بودار را پاشیدند. ۴ ژوئن ۲۰۲۰
ایالات متحده چین را به نقض تعهد به دموکراسی در هنگ کنگ متهم می کند. مجلس قانونگذاری هنگ کنگ روز پنج شنبه قانونی را به تصویب رساند که بی احترامی به سرود ملی چین را جرم تلقی می کند.
A view of the town of Masyaf in Hama province, in Syria on Wednesday, March 2, 2016. The Russian- and U.S.-brokered cease-fire…
بر اساس گزارشها در حمله هوایی پنجشنبه شب (۱۵ خرداد) که به هواپیماهای اسرائيلی نسبت داده شده است، ۹ نفر کشته شدند.
Unemployment Benefits
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت کار ایالات متحده، نرخ بیکاری در ماه مه به ۱۳.۳ درصد کاهش یافت. این رقم در ماه آوریل ۱۴.۷ درصد بود.
Trump
پرزیدنت ترامپ: از زمانی که من سر کار آمده‌ام، ما بیش از ۴۰ گروگان و زندانی آمریکایی را به خانه آورده‌ایم.
نمایندگان کنگره ایالات متحده روز پنجشنبه ۱۵ خرداد و به دنبال اعلام خبر آزادی مایکل وایت شهروند آمریکایی زندانی در ایران، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده برای آزادی او تقدیر کردند.
U.S. Secretary of State Mike Pompeo speaks to the media at the State Department in Washington
وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ۱۵ خرداد در بیانیه‌ای به مناسبت آزادی مایکل وایت عضو پیشین نیروی دریایی آمریکا از ایران گفت، ما یک آمریکایی دیگر را به خانه بر می‌گردانیم.
تصویری از زندان وکیل‌آباد مشهد
یک زندانی که به تازگی از زندان وکیل‌آباد مشهد آزاد شده است وضعیت زندانیان سیاسی در این زندان را اسفبار توصیف کرد.
Hong Kong democracy activist Joshua Wong, center, holds a candle as he joins others for a vigil to remember the victims of the…
ایالات متحده سالروز سرکوب مرگبار معترضان دموکراسی خواه در میدان تیاننمن به دست دولت چین در سال ۱۹۸۹را با تاکید بر «پاسخگویی کامل و علنی درباره افراد کشته و ناپدید شده» برگزار کرد.
Steve McQueen arrives at The Hollywood Reporter's Women in Entertainment Breakfast at Milk Studios on Wednesday, Dec. 5, 2018,…
استیو مک کویین کارگردان نامدار بریتانیایی دو فیلم جدیدش را که به فهرست آثار منتخب جشنواره سینمایی کن راه یافت ا‌ند، به جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تباری تقدیم کرد که هفته گذشته و هنگامی که در شهر مینیاپولیس در بازداشت پلیس بود، جان سپرد.
تظاهرکنندگان در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا در یک تحصن در اعتراض به مرگ جرج فلوید شرکت کردند. ۳ ژوئن ۲۰۲۰
معترضان از اقدام دادستان ها در ایالت مینه سوتا برای ایراد اتهام علیه سه افسر پلیس دیگر در ارتباط با مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار، استقبال می کنند و به تظاهرات علیه بد رفتاری پلیس ادامه داده و خواهان اصلاحات ساختاری هستند.