سرخط خبرها

رامش خواننده
رامش خواننده سرشناس ایرانی در پیش از انقلاب روز دوشنبه ۱۰ آذر درگذشت.
Arizona Secretary of State Katie Hobbs, left, and Arizona Gov. Doug Ducey sign election documents to certify the election…
ایالت‌های آریزونا و ویسکانسین روز دوشنبه ۱۰ آذر نتایج انتخابات ایالات متحده در این دو ایالت را تایید و جو بایدن را رسما به عنوان پیروز در انتخابات ۳ نوامبر معرفی کردند.
نمایی از ساختمان وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا
کِیل براون، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای از اقدام لتونی در شناسایی کلیت حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی استقبال کرد.
در این تصویر، به تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰، واژه پاندمی در یک فرهنگ لغات انگلیسی در واشنگتن به چشم می خورد. «مریام-وبستر» این کلمه را واژه سال ۲۰۲۰ آن فرهنگ لغات اعلام کرده است.
اگر می‌خواستید واژه‌ای را انتخاب کنید که از دیگر واژه ها در سال ۲۰۲۰ بیشتر مطرح شده است، کدام را انتخاب می‌کردید؟ فرهنگ لغات انگلیسی «مریام-وبستر» روز دوشنبه واژه «همه‌گیری»، یا «پاندمی»،  را واژه سال ۲۰۲۰ اعلام کرد.
FILE PHOTO: A researcher works in a lab run by Moderna
دو متخصص ارشد ویروس‌شناسی در آمریکا در عین حال که به آمریكایی‌ها اطمینان دادند واكسن کرونا به زودی در دسترس قرار خواهد ‌گرفت، هشدار دادند كه رعایت نکردن اقدامات احتیاطی پیش از واکسیناسیون عمومی می‌تواند «فاجعه‌بار» باشد. 
U.S. Secretary of State Pompeo, Israeli Prime Minister Netanyahu and Bahrain's Foreign Minister Al Zayani meet in Jerusalem
ایالات متحده از تحریم «شرکت ملی واردات و صادرات الکترونیکی چین» به دلیل «حمایت از تلاش‌های رژیم نامشروع مادورو برای تضعیف دموکراسی در ونزوئلا»‌ خبر داده است.
President-elect Joe Biden, accompanied by Vice President-elect Kamala Harris, speaks at The Queen theater, Thursday, Nov. 19,…
جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، از روز دوشنبه ۱۰ آذر در جریان گزارش‌های روزانه اطلاعاتی و امنیتی ریاست ‌جمهوری قرار می‌گیرد. جو بایدن همچنین قرار است تیم اقتصادی خود را معرفی ‌کند.
کانون وکلای دادگستری مرکز
در ادامه فشارها بر وکلای مستقل در ایران، گزارش‌های غیررسمی حاکی است که قوه قضائیه جمهوری اسلامی با انتشار بخشنامه‌ای برای نظارت بر رفتار وکلا نهادی را با عنوان «اداره کل نظارت بر وکلا» راه‌اندازی کرده است.
سیل اهواز ۱۰ آذر ۱۳۹۹
در حالی که در سال‌های گذشته بارها بارندگی‌‌های شدید به جاری شدن سیل در شهرهای مختلف ایران منجر شده است، بازهم در سایه بحران مدیریت، هشت استان ایران، از جمله خوزستان، دچار سیل و آب‌گرفتگی شده‌اند.
White House senior adviser Jared Kushner walks back to the West Wing after a television interview at the White House, Monday,…
جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، در هفته جاری به عربستان سعودی و قطر سفر می‌کند تا با مقامات این کشور به گفت‌وگو بپردازد.