سرخط خبرها

FILE - In this Nov. 29, 2018 file photo, Brian Hook, U.S. special representative for Iran, speaks at the Iranian Materiel…
برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران به صدور حکم ۸ سال زندان برای برادر مسیح علینژاد خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا واکنش نشان داد و آن را نشان‌دهنده «بی‌رحمی و تزلزل» رژیم ایران «در برابر هرگونه مخالفت» دانست. 
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu chairs the weekly cabinet meeting in Jerusalem, Sunday, June 7, 2020. (Menahem Kahana…
نخست وزیر اسرائیل هم در واکنش به حکم اعدام سه معترض آبان‌ماه گذشته با توئیتی ضمن محکومیت این حکم، گفت ایرانیان «شایسته بهتر از این هستند.» 
U.S. Central Command Commander Marine Gen. Kenneth McKenzie speaks, Wednesday, Oct. 30, 2019, at a joint press briefing at the…
ژنرال کنث مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام، می‌گوید که رژیم ایران اولویت را به حفظ تهدید نظامی خود، مانند سپاه پاسداران و توانایی موشکی بالستیک، داده و در این راه منافع بیشتر مردم آن کشور را قربانی کرده‌ است.
در ادامه روند سقوط سریع ارزش پول ملی ایران، روز پنجشنبه ۲۴ تیر ماه، هر دلار آمریکا در بازار آزاد بالای ۲۴ هزار تومان معامله شد.
Turkish Agriculture Ministry workers disinfect cars in the eastern Turkish city of Van, Wednesday, Jan. 11, 2006. Turkey raced…
گزارش‌ها حاکی است که بر اثر سقوط یک هواپیمای شناسایی در شرق استان وان ترکیه ۷ نیروی امنیتی این کشور کشته شدند.
هکرهای ناشناس روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه حساب‌های کاربری برخی چهره‌های سرشناس عرصه فناوری، سیاستمداران، سلبریتی‌ها و شرکت‌های بزرگ را در توئیتر هک کردند.
شهبانو فرح پهلوی روز چهارشنبه ۲۵ تیر با صدور بيانيه و پیامی صوتى كه نسخه‌اى از آن در اختیار بخش فارسى صداى امريكا قرار گرفت، در واكنش به صدور احكام اعدام براى سه جوان معترض در ایران گفت به آنان که چنین احکامی صادر می‌کنند باید خاطرنشان کرد فردی که در مقابل شماست فرزندی از این آب و خاک است و تصور کنید که در برابر شما فرزند یا پدر، یا مادر، یا برادر و یا خواهر خودتان قرار دارد.
کارگران ساختمانی با ماسک های حفاظتی در حال کار در دوبی در امارات متحده عربی. ۱۴ آوریل ۲۰۲۰
مقام‌های مسئول در دوبی تلاش‌هایی را برای بازگرداندن حدود ۲۰۰ هزار نفر به امارات آغاز کرده‌اند، اما مقررات تازه همچنان مبهم است و تقاضاهای بسیاری رد شده است.
Zahra Mohammadi, Activist, Iran
خواهر زهرا محمدی، فعال مدنی و عضو انجمن فرهنگی اجتماعی «نوژین»، می‌گوید که او به خاطر تدریس زبان کردی به کودکان، با حکم ۱۰ سال زندان مواجه شده است.
ساختمان مرکزی نیویورک تایمز در نیویورک. آرشیو، ۱۴ اوت ۲۰۱۳
نیویورک تایمز می‌گوید به دلیل نگرانی‌ها از قانون جدید امنیت ملی تحمیلی چین بخش دیجیتال خبر خود در آسیا را از هنگ‌کنگ به سئول منتقل می‌کند.
Eric Van Der Sypt, center, from the Brussels federal prosecutors office speaks with the media at police headquarters in…
دادگاهی در بلژیک روز چهارشنبه دستور داد جلسه محاکمه چهار مظنون، از جمله یک دیپلمات ایرانی، متهم به دست داشتن در توطئه برای بمبگذاری در یک گردهمایی مخالفان رژیم جمهوری اسلامی در اواخر سال جاری برگزار شود.
علی علینژاد برادر مسیح علینژاد
مسیح علینژاد، خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا، می‌گوید: «برادرم بی‌گناه است و با هدف مجازات من به خاطر فعالیت‌هایم، توسط جمهوری اسلامی ایران گروگان گرفته شده است. گروگان‌گیری در دی‌ان‌آی این رژیم بی‌رحم است.» 
Iran stop execution twitter
اطلاعات سایت «ترند مپ» نشان می‌دهد که تا شامگاه چهارشنبه ۲۵ تیر به وقت ایران، یعنی طی حدود ۲۴ ساعت توفان توئیتری علیه حکم اعدام سه جوان معترض در ایران،‌ هشتگ #اعدام_نکنید پیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار بار استفاده شده و در صدر ترندهای جهان و برخی کشورها قرار گرفته است. 
Iran Trend Twitter
کارزار عظیمی که در فضای مجازی همراه با توفان توئیتری در اعتراض به تایید حکم اعدام برای سه جوان معترض ایرانی به راه افتاده، بازتاب جهانی گسترده‌ای داشته است.
نازنین بنیادی از بازیگران ایرانی فصل های پیشین
نازنین بنیادی بازیگر ایرانی هالیوود می‌گوید اعتراض گسترده به اعدام سه جوان معترض در ایران، از جمله موضوعاتی بود که ایرانیان را متحد کرد.