کارگردان سرشناس هالیوود ۸۱ ساله است.

دعوای حقوقی میان وودی الن و آمازون سرانجام با توافقی که جزئیات آن منتشر نشده است، به پایان رسید.

این فیلمساز آمریکایی در ماه فوریه از آمازون به دلیل پا‌پس‌کشیدن آن شرکت از قراردادی که با او بسته بود، شکایت کرد.

وودی الن با استناد به این موضوع که آمازون به خاطر یک «اتهام بی پایه و اساس ۲۵ ساله» و به رغم آگاهی قبلی از آن اتهام، قراردادشان را زیر پا گذاشته است، از آن شرکت درخواست ۶۸ میلیون دلار غرامت کرده بود.

دیلن فارو، دخترخوانده وودی الن، سال‌‌ها است می‌گوید زمانی که او ۷ ساله بود این کارگردان سرشناس سینما به او تجاوز کرده است. وودی الن همواره این اتهام را رد کرده است.

آمازون می گوید این قرارداد را به دلیل اظهارنظر «بی رحمانه» وودی الن در مورد جنبش مقابله با آزار جنسی موسوم به «می تو» و اتهامات «هاروی واینستین» تهیه کننده هالیوود، لغو کرده است.

وودی الن تحولات این جنبش را به «ساحره‌گیری» تشبیه کرده بود؛ اقدامی که باعث شد بسیاری از بازیگران از همکاری با او ابراز پشیمانی کنند و یا بگویند دیگر با او کار نخواهند کرد.

آمازون معتقد بود این جنجال ها باعث می شود سود قرارداد انتشار چهار فیلم وودی الن به میزانی که انتظار می‌‌رفت، نباشد.

وودی الن: عکس من را باید به عنوان مثال خوب روی پوستر جنبش اعتراض به آزار جنسی زنان بگذارند
«وودی الن» کارگردان صاحب سبک آمریکایی در گفتگو با شبکه خبری «پریودیسمو پارا تودوس» آرژانتین اتهامات آزار جنسی را که علیه او مطرح شده رد کرد و گفت باید عکس او را به عنوان نمونه رفتار مناسب در هالیوود روی پوستر جنبش موسوم به #metoo (من هم) بگذارند.

 

پاییز امسال شرکت‌ فیلمسازی وودی الن توانست فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» را در سطح جهانی پخش کند و این فیلم تا امروز بیش از ۱۱.۵ میلیون دلار فروش داشته است. هرچند این شرکت موفق نشد این فیلم را در سینماهای آمریکا به نمایش گذارد.

Telegram Banner