خبرنگاری از کیم جونگ اون پرسید «آیا آماده است که اجازه بازگشایی دفتر دیپلماتیک آمریکا در پایتخت کره شمالی را بدهد». او ابتدا از پاسخ طفره رفت اما پرزیدنت ترامپ گفت این یک سوال خوب است و او مایل است پاسخ رهبر کره شمالی را بشنود.

کیم جونگ اون سپس گفت ...
تصویری از دومین دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام - اسفند ۱۳۹۷

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز شنبه ۱۴ اردیبهشت در پیامی در توئیتر، که به نظر می‌رسد در واکنش به خبر آزمایش موشکی اخیر کره شمالی منتشر شده باشد، گفت که توافق با پیونگ یانگ حاصل خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ نوشت، «همه چیز در این دنیای بسیار جالب امکان‌پذیر است، اما من اعتقاد دارم کیم جونگ اون پتانسیل فوق العاده اقتصادی کره شمالی را کاملا می‌داند و کاری برای اخلال یا پایان دادن به آن نخواهد کرد.»

​​رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این توئیت نوشت، رهبر کره شمالی «همچنین می‌داند که من با او هستم و نمی‌خواهد زیر قولی که به من داده بزند. توافق حاصل خواهد شد!»

پس از انتشار گزارش‌هایی درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی پس از گذشت حدود یک سال، مقامات کره جنوبی تایید کردند که کره شمالی صبح شنبه به وقت محلی اقدام به پرتاب دست‌کم یک موشک کوتاه‌برد کرده است.

این نخستین آزمایش موشکی پیونگ‌ یانگ پس از آزمایش موشک بالیستیک قاره‌پیما در سال ۲۰۱۷ و همچنین پس از دو دیدار تاریخی رئیس جمهوری ایالات متحده و رهبر کره شمالی در سنگاپور و ویتنام در سال گذشته است.