مارشا بلاکبورن نماینده جمهوریخواه تنسی از دست اندرکاران مجلس نمایندگان برای اصلاح قانون بیمه بهداشتی همگانی موسوم به اوباماکر است.
مارشا بلاکبورن نماینده جمهوریخواه تنسی از دست اندرکاران مجلس نمایندگان برای اصلاح قانون بیمه بهداشتی همگانی موسوم به اوباماکر است.

جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس طرح بیمه بهداشتی که انتظار می رود جایگزین بیمه بهداشتی همگانی «اوباماکر» شود را روز دوشنبه منتشر کردند.

بنا به گزارش وبسایت «یو.اس.ای تودی»، پیش‌نویس طرح ارائه شده از سوی جمهوریخواهان مجلس نمایندگان که روز دو شنبه ۱۶ اسفند ماه منتشر شده، برنامه بهداشتی «مدیکید» را که ویژه خانواده‌ها و افراد با منابع و درآمد کم است محدود کرده و سوبسیدهای مشمول در قانون اوباما برای بیمه های خصوصی را تغییر داده است.

جزئیات طرحی که مجلس نمایندگان روز دوشنبه منتشر کرده، به تعداد افرادی که تحت این طرح به بیمه بهداشتی دسترسی خواهند داشت اشاره ای نکرده است، اما کاهش حمایت دولت فدرال در طرح جدید به جمهوریخواهان اجازه خواهد داد تا بخشی از قانون بیمه اوباماکر که بر اساس آن مالیات ثروتمندان، شرکت های بیمه، و شرکت های داروسازی افزایش یافته بود را لغو کنند.

در پیش‌نویس طرح جدید همچنین قانونی که افراد را ملزم به گرفتن بیمه بهداشتی و کافرما را مجبور به ارائه این بیمه می کند لغو شده است.

با این حال، در طرح جدید افراد همچنان می توانند تا ۲۶ سالگی تحت پوشش بیمه بهداشتی والدین خود بمانند. از سویی دیگر نیز، قانونی که شرکت های بیمه را ملزم به ارائه خدمات بهداشتی به افراد با پیشینه بیماری می کند لغو نشده است.

کمیته های مجلس نمایندگان در اواخر هفته جاری، بررسی پیش‌نویس طرح بیمه جدید را آغاز خواهند کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif