FILE PHOTO: U.S. Defense Secretary Lloyd Austin speaks during President Biden's visit at the Pentagon in Arlington, Virginia
لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده - آرشیو

وزیر دفاع آمریکا روز جمعه ۱۸ اسفند اعلام کرد ارزیابی ایالات متحده برای شناسایی مسئول حمله راکتی اخیر به یک پایگاه نظامی در عراق که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند ادامه دارد و ایالات متحده در صورت لزوم در زمان و مکان منتخب خود اقدام خواهد کرد.

لوید آستین در گفت‌وگو با شبکه خبری ای‌بی‌سی در مورد طیف وسیعی از مسائل عمده جاری، از جمله به حمله روز چهارشنبه به پایگاه هوایی عین‌الاسد در غرب عراق که هدف دست‌کم ۱۰ راکت قرار گرفت، اشاره کرد و گفت: «می‌دانیم چه کسی مسئول آن است، اما می‌خواهیم مطمئن شویم.»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت، «پیام (ما) به آنهایی که دست به چنین حمله‌ای می‌زنند این است که ... انتظار داشته باشید ما آنچه برای دفاع از خودمان لازم است را انجام می‌دهیم.» وی تاکید کرد: «اگر فکر کنیم لازم است اقدام کنیم، در زمان و مکانی که خود انتخاب می‌کنیم حمله خواهیم کرد.»

در ماه‌های گذشته، حملات راکتی به برخی پایگاه‌های نظامی عراق که میزبان نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی هستند تشدید شده است. این حمله‌ها معمولا به گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی نسبت داده می‌شوند، اما ایران اتهام دست داشتن در آنها را رد می‌کند.

U.S. President Biden speaks about the administration's coronavirus response at the White House in Washington
پرزیدنت بایدن: پس از شناسایی مسئولان حمله به عین‌الاسد برای پاسخگویی تصمیم می‌گیریم
جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده در واکنش به حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد عراق می‌گوید شناسایی مسئولان حمله در حال پیگیری است و سپس در مورد نحوه پاسخگویی تصمیم گرفته خواهد شد.