مورگان اورتگاس
مورگان اورتگاس

سخنگوی وزارت آمریکا در بیانیه‌ای مذاکرات روز شنبه با نمایندگان کره شمالی در سوئد را «خوب» توصیف کرد و گفت که اظهارات زودهنگام هیئت کره شمالی منعکس کننده محتوا یا روح حاکم بر این مذاکرات هشت ساعت و نیمه نیست.

مورگان اورتگاس در این بیانیه که شامگاه شنبه سیزدهم مهر ماه به وقت آمریکا منتشر کرده است، گفت که هیئت نمایندگان ایالات متحده ایده‌های خلاقانه‌ای به همراه داشته و مذاکرات خوبی هم با همتایان خود از کره شمالی داشتند.

خانم اورتگاس گفت که هیئت آمریکایی ضمن بررسی تحولات پس از نشست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، و رهبر کره شمالی در سنگاپور، بر اهمیت تعامل و ارتباط بالا برای حل بسیاری از مسائل مورد نگرانی دو طرف تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «هیئت مذاکره کننده آمریکایی تعدادی طرح‌های جدید را، که به ما این امکان را می‌دهد تا در هر کدام از چهار رکن بیانیه مشترک سنگاپور به پیشرفت دست یابیم، مرور و بررسی کرد.»

مورگان اروتگاس با بیان مراتب قدردانی ایالات متحده از سوئد و وزارت خارجه آن کشور به خاطر میزبانی این دیدار، گفت: «در پایان مذاکرات‌مان ایالات متحده پیشنهاد کرد طرحی که میزبان سوئدی ما برای بازگشت به استکهلم در دو هفته دیگر و مذاکره در مورد همه مسائل را بپذیریم.» وی افزود که آمریکا این دعوت سوئد را پذیرفته است.

Telegram Banner