پشت صحنه تصمیم پرزیدنت ترامپ برای رد توافق هسته ای ایران

پرزیدنت ترامپ  در توئیت‌هایی از  ارزیابی دستگاههای اطلاعاتی آمریکا در مورد خطرات ناشی از ایران انتقاد کرد. 

وی گفت: در مورد خطرات ایران به نظر می رسد افراد اطلاعاتی بشدت منفعل و خام هستند. آنها در اشتباه هستند! وقتی من رئیس جمهوری شدم، ایران همه جای خاورمیانه و فراتر از آن مشکل درست می کرد. از زمان پایان دادن به توافق هسته ای فاجعه بار با ایران، آنها «بسیار» فرق کرده اند...

رئیس جمهوری آمریکا افزود: ...]ایران[ بالقوه منبع تهدید و درگیری است. آنها ]ایرانی ها  [در حال آزمایش راکت ها (هفته پیش) و چیزهای دیگر هستند، و خیلی نزدیک رسیدن به انجام آن می شوند. اقتصاد آنها حالا دارد سقوط می کند که تنها عاملی است که اکنون آنها را عقب نگه داشته است. مراقب ایران باشید. شاید ]افراد[ اطلاعاتی باید برگردند به مدرسه!

 

​​

جامعه اطلاعاتی روز سه شنبه در گزارش سالانه خود به کنگره، درباره ارزیابی در خصوص برنامه هسته ای ایران اعلام کرده بود، در حال حاضر این کشور به دنبال توسعه توانایی نظامی هسته ای خود نیست.

از راست رئیس نهاد «اطلاعات ملی» آمریکا، رئیس سازمان مرکزی اطلاعات سی‌آی‌ای و رئیس پلیس فدرال اف‌بی‌آی
ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا: نا آرامی‌ها در ایران بیشتر می‌شود
جامعه اطلاعاتی آمریکا در گزارش سالانه خود به کنگره ایالات متحده اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران یکی از چهار کشور اصلی تهدیدکننده منافع آمریکا و متحدان واشنگتن به شمار می‌رود. نهادهای اطلاعاتی همچنین می‌گویند که انتظار میرود در ماه‌های آینده نا آرامی‌ها در ایران بیشتر شود.

​​