نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به اعزام هزار نیروی نظامی ایالات متحده به خاورمیانه عنوان کرد که باید در مقابل ایران قوی، باهوش و با برنامه باشیم.

خانم پلوسی در بیانیه کوتاهی نوشت: آمریکایی‌ها نباید دربرابر رژیم متوهم باشند، باید به پاسخگو کردن ایران در قبال رفتارهای خطرناکش در منطقه متعهد باشند. اما ما باید قوی، باهوش و با برنامه باشیم؛ نه عجول و بی‌احتیاط.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین خواستار آن شده که دولت آمریکا، کنگره را قورا در جریان اقدامات و برنامه‌هایش قرار دهد.

روز دوشنبه ۲۷ خرداد و چهار روز بعد از حمله به دو نفتکش در دریای عمان، رئیس جمهوری ایالات متحده دستور داد تا هزار نیروی جدید به خاورمیانه اعزام شوند.

پرزیدنت ترامپ در یک گفتگوی تلفنی برای نخستین بار درباره حمله به نفتکش‌ها اظهارنظر کرد.
چهار روز پس از حمله به نفتکش‌ها، پرزیدنت ترامپ دستور اعزام هزار نیروی جدید به خاورمیانه را صادر کرد
چهار روز پس از حمله به نفتکش‌ها، پرزیدنت ترامپ دستور اعزام هزار نیروی جدید به خاورمیانه را صادر کرد

​​دستور پرزیدنت دونالد ترامپ به وزارت دفاع برای اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه در حالی صادر شده که ایالات متحده از زمان حمله به نفتکش‌ها در روز پنجشنبه ۲۳ خرداد تاکنون بارها جمهوری اسلامی ایران را مسئول این حملات برشمرده است.

پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا، شامگاه دوشنبه ۲۷ خرداد ماه (به وقت شرق آمریکا) اعلام کرد که این تعداد نیرو بنا به درخواست «سنتکام» و توصیه رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پس از مشورت با کاخ سفید اعزام می شوند.

وزارت دفاع آمریکا منتشر کرد: عکس‌های جدیدی از دست داشتن ایران در حمله به نفتکش‌ها
وزارت دفاع ایالات متحده عکس‌های جدیدتر و واضح‌تری از حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان را منتشر کرده که نیروهای سپاه پاسداران را در حین جدا کردن یک مین عمل نکرده از بدنه کشتی نشان می‌دهد.

​​سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده همچنین تاکید کرد که آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست و این اقدام در جهت اطمینان یافتن از ایمنی نیروهای نظامی آمریکایی و برای حفاظت از منافع ملی آمریکا صورت می‌گیرد.

 

Telegram Banner