برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در دیدار با دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی بر اهمیت امنیت دریانوردی تاکید کرد.

در این دیدار که جمعه ۷ تیر در لندن برگزار شد، برایان هوک اطلاعات تازه و طبقه‌بندی نشده‌ای در مورد حملات ایران در نزدیکی تنگه هرمز به کیتاک لیم ارائه کرد.

آقای هوک و دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی در این دیدار درباره اهمیت حفاظت از آزادی دریانوردی و امنیت کشتیرانی گفت‌وگو کردند.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران همچنین تصریح کرد که آمریکا متعهد به همکاری با سازمان بین‌المللی دریانوردی و دیگر سازمان‌های مربوطه برای پاسخگو نگه داشتن ایران درباره رویدادهای اخیر است.

ایالات متحده اعلام کرده است که جمهوری اسلامی مسئول حملات جداگانه به نفتکش‌ها در دریای عمان و کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در بندر فجیره امارات است.

این حملات در پی تشدید تحریم‌ها و افزایش تنش میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران رخ داد و آمریکا ضمن انتشار فیلمی از یک قایق سپاه پاسداران در کنار یکی از نفتکش‌های حادثه دیده، اعلام کرد که مشخصات این حملات با توانایی‌ها و نوع اقدامات و تهدیدهای سپاه پاسداران همخوانی دارد.

Telegram Banner