ژنرال ناکاسونه - آرشیو
ژنرال ناکاسونه - آرشیو

مدیر آژانس ملی امنیت و فرمانده امنیت سایبری ایالات متحده آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ایران در کنار کره شمالی، روسیه و چین، دشمنان آمریکا در فضای سایبری هستند.

ژنرال پال ناکاسونه مدیر آژانس ملی امنیت و فرمانده امنیت سایبری ایالات متحده آمریکا در جلسه استماع کمیته فرعی اطلاعات و تهدیدات نوظهور از زیر مجموعه های کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان گفت: «رژیم‌های یاغی مانند ایران و کره شمالی کماکان توان سایبری خود را افزایش می دهند و با استفاده از روشهای تهاجمی توان خود را علیه ما تا همین اواخر به کار گرفته‌اند.»

پیش از این در گزارش سالانه جامعه اطلاعاتی آمریکا و در بخش تهدیدهای جهانی به ایران و فعالیت‌های مخرب سایبری آن اشاره شده بود. در این گزارش آمده است:ایران به ارائه تهدید جاسوسی و حمله سایبری ادامه می دهد. ایران از تکنیک های سایبری به مراتب پیچیده تری برای جاسوسی استفاده می کند. ایران همچنین در صدد استقرار قابلیت های حملات سایبری است تا امکان حملات علیه زیرساخت های حیاتی ایالات متحده و کشورهای متحد را فراهم می کند. تهران از رسانه های اجتماعی برای هدف گرفتن مخاطبان آمریکایی و کشورهای متحد بهره می برد.

دن کوتس مدیر «اطلاعات ملی» آمریکا - ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹
ایران در کانون گزارش تازه جامعه اطلاعاتی آمریکا - بخش اول: امنیت سایبری
مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده می گوید تهدیدهای متوجه امنیت ملی آمریکا در سال میلادی پیش رو گسترش و تنوع خواهد یافت. این امر تا حدودی ناشی از چین و روسیه است که رقابت خود با ایالات متحده و متحدان سنتی و شرکایش را شدت خواهند بخشید.

​​