سناتور گراهام از اعضای ارشد سنا درباره ایران به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد. پیشتر میچ مک‌کانل رهبر جمهوریخواهان سنا خبر داده بود که دولت ترامپ مدارک محرمانه‌ای از تهدیدها و اقدامات جمهوری اسلامی را برای اعضای کنگره فرستاده است. 

سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام روز پنجشنبه ۳۰ خرداد در پیامی در توئیتر رهبر جمهوری اسلامی و حلقه نزدیک حامی او را مقصر وضعیت کنونی دانست و گفت حمله به پهپاد آمریکایی به تنش های جاری خواهد افزود.

این عضو ارشد کنگره گفت، «آیت الله و مریدان جنایتکار او باید بایت وضعیت جاری سرزنش شوند، نه ایالات متحده. حمله ایران به یک پهپاد آمریکایی، همراه با شلیک موشک‌های عوامل نیابتی ایران به عربستان سعودی، به وضعیتی که پیش از این تنش آلود بوده دامن می زند.»

​​

او اضافه کرد، «تنها چیزی که ایران و هر رژیم قلدر دیگری می فهمد، زور و درد است. ضروری است ایالات متحده به روشنی ایرانی‌ها را آگاه کند که هر تلاشی برای افزایش غنی سازی اورانیوم، به عنوان یک اقدام خصمانه علیه ایالات متحده و متحدان ما در اسرائیل دیده می‌شود و بدون پاسخ نخواهد ماند.»

آمریکا روز پنجشنبه تایید کرد که یک پهپاد تجسسی این کشور در حریم بین المللی در تنگه هرمز هدف موشک ایران قرار گرفت.

در حاشیه دیدار رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر کانادا مایک پمپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز حضور داشتند.
واکنش آمریکا به سرنگونی پهپاد توسط ایران | پرزیدنت ترامپ: به زودی متوجه می‌شوید
واکنش آمریکا به سرنگونی پهپاد توسط ایران | پرزیدنت ترامپ: به زودی متوجه می‌شوید

​​

تنش بین ایران و آمریکا در یک ماه اخیر افزایش یافته است.

 

Telegram Banner