کنوانسیون ملی دموکرات ها عصر سه شنبه هیلاری کلینتون را به عنوان نامزد اصلی این حزب معرفی کرد. باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن چهارشنبه شب به وقت محلی در فیلادلفیا در این گردهمایی سخنرانی کردند. خانم کلینتون چهارشنبه شب در سخنانی نامزدی حزب را رسما پذیرفت.

‏کلینتون‬: با تواضع٬ عزم راسخ و اعتقاد بی‌پایان به آمریکا نامزدی شما را برای ریاست جمهوری ایالات متحده می‌پذیرم

​​‫کلینتون‬: نگذارید کسی به شما بگوید کشور شما ضعیف شده چون نشده؛ باور نکنید اگر کسی بگوید به تنهایی می‌توانم مشکلات را درست کنم. این کلمات‫ ترامپ‬ یک زنگ خطر است.

​​​​هیلاری کلینتون‬ خطاب به برنی ‫سندرز‬: کمپین تو الهام بخش میلیون‌ها آمریکایی به ویژه جوانان بود. من صدای شما را شنیدم. آن چیزی که شما می‌خواهید همان چیزی است که ما می‌خواهیم.

​​پایان کنوانسیون دموکرات‌ها با بادکنک‌های رنگی؛ وقتی شیطنت بیل کلینتون گل می‌کند

​​این فقط هیلاری کلینتون نیست که در صورت موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری به جایگاه ویژه‌ای در تاریخ آمریکا می‌رسد. بیل کلینتون و دخترشان چلسی هم صاحب موقعیت ویژه‌ای می‌شوند. آقای کلینتون اولین مرد اول کاخ سفید(به جای بانوی اول) می‌شود.بیل کلینتون بعد از سخنرانی همسرش او را در آغوش گرفت.​​با پایان سخنرانی خانم کلینتون، تیم کین به او پیوست. آقای کین در صورت پیروزی خانم کلینتون معاون او خواهد شد.​​کلینتون: تصور کنید ترامپ در اتاق بیضی کاخ سفید با یک بحران مواجه شود؛ مردی که با یه توئیت گول می خورد، چطور می توانیم کلید سلاح اتمی مان را به او بدهیم؟نامزد حزب دموکرات افزود: با برنی سندرز همکاری می کنم که هزینه های کالج برای بچه های خانواده های طبقه متوسط را رایگان کنیم.خانم کلینتون گفت در ۱۰۰ روز اول  با کمک دو حزب بزرگترین سرمایه گذاری برای ایجاد شغل در آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم را آغاز می کند.کلینتون: ما با تهدید داعش مواجهیم. من می دونم چطور با آنها مبارزه کنم. از زمین و هوا. ترامپ می گوید می داند. ترامپ، نمی دانی. من حتی از فرماندهان مان بیشتر می دانم.​​کلینتون: من افتخار می کنم که ما به توافق هسته ای با ایران رسیدیم بدون شلیک حتی یک گلوله. امنیت اسرائیل را تضمین کردیم.کلینتون افزود: رقیب من می گوید آمریکا را به دوران با شکوه باز گردانیم بعد صندلی و میز و مبلمانش از چین و هنر و ترکیه است.​​​​کلینتون: رقیب من فعال اقتصادی است و لابد موفقیت هایی داشته است. بریم یک نگاه دقیقی داشته باشیم. آنچیزی که در آتلانتیک سیتی اتفاق افتاد، او پول پیمانکاران را نداد.کلینتون: ما دنبال بنگاه های اقتصادی وال استریت می رویم. آنها باید مالیات عادلانه ای بدهند.کلینتون افزود: ترامپ ۷۰ دقیقه سخنرانی کرد. آیا راه حل داد؟‌ برای همین است که دوست ندارد درباره کارهایی که کرده حرف بزند.کلینتون گفت: من به علم اعتقاد دارم. من به انرژی سالم اعتقاد دارم. من تغییرات آب و هوایی را مشکلی جدی می دانم. من به نیروی کار و استعداد مهاجران اعتقاد دارم. باید از حضور آنها استقبال کنیم. اگر شما این اعتقاد را دارید، فارغ از اعتقاد حزبی تان، به کمپین من بپیوندید. اگر معتقدید حداقل دستمزد به حداقل حقوق زندگی برسد، با من باشید. اگر معتقدید باید حقوق زنان را بیشتر محافظت کنیم و بذاریم آنها درباره سلامتی شان تصمیم بگیرند، به ما بپیوندید.​​کلینتون: هر کودکی حق داره ادامه تحصیل بده اما کودکان محروم چطور این کار را بکنند؟‌ من در به در رفتم تا قانون را عوض کردم.کلینتون گفت: شاید بعضی تازه باشن جلوی این میکروفن اما من خیلی وقته دارم به شما خدمت می کنم. به عنوان سناتور نماینده نیویورکی ها بودم و بعد نماینده همه به عنوان وزیر خارجه شدم.خانم کلینتون با یادآوری خواسته های رای دهندگان گفت من افتخار دارم که پیشنهاد نامزدی شما را می پذیرم.هیلاری کلینتون: ما به سمت کشوری می خواهیم برویم که پیشرفت برای همه باشد. نه فقط برای پولدارها.کلینتون افزود: ما نباید از این بدترسیم که دیگران به کشور ما مهاجرت کنند. همانطور که قبلا هم چنین بوده است.کلینتون گفت: دونالد ترامپ از آنچه شرایط سخت می نامد، می گوید. ده ها پیش یک رئیس جمهوری آمریکا گفته بود بدترین ترس، خود ترسیدن است. ما نباید بترسیم.هیلاری کللینتون در سخنانش به برنی سندرز رقیبش اشاره کرد.

​​خانم کلینتون گفت حضور تو باعث شد جوان های زیادی به انتخابات و سرنوشت خودشان حساس شوند. من همه این ها را شنیدم. باید کمک کنیم که به آن هدف ها برسیمدقایقی طولانی حاضران خانم کلینتون را تشویق کردند.

​​کلیپی از زندگی و گذشته هیلاری کلینتون در حال پخش است.

​​خاویر بسررا یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی سیاست های ضد مهاجرت ترامپ را مورد انتقاد قرار داد.

​​او می گوید ترامپپ مدعی است می خواهد به بهبود وضیت متوسط کمک کند. او می داند قیمت شیر الان چند است؟داستان همایون خان از زبان کلینتون

خضرخان و همسرش یکی دیگر از سخنرانان کنوانسیون دموکرات ها هستند. در یک کلیپ قبل از ورود آنها، هیلاری کلینتون داستان فرزند آنها را گفت.

کلینتون گفت کاپیتان همایون خان فرزند آنها در امارات بدنیا آمد. در ارتش آمریکا خدمت کرد. یک روز گروهش به ماشینی در بغداد مشکوک شدند. او به گروهش گفت ده قدم عقب بروند. او دو قدم به سمت ماشین برداشت که ماشین منفجر شد و او کشته شد.

کلینتون گفت او شاید با این دو قدم می خواست به ما پیامی بدهد. او گروهش را زنده نگه داشت اما خودش رفت ...

پدر و مادر این سرباز کشته شده آمریکایی مسلمان، در ابتدای سخنانش گفت یاد کنیم از همه کشته های آمریکا و همه مسلمانهایی که برای آمریکا جان خودشان را داده اند.....

​​

او از سخنان ضد مسلمانان ترامپ انتقاد کرد و بعد او قانون اساسی آمریکا را نشان داد و گفت آقای ترامپ، تو این قانون را خوانده ای؟‌ آیا به قبرستان آرلینگتون رفته ای؟ آنجا افرادی از دین ها و گرایش های مختلف خفته اند. تو می دانی هزینه دادن برای کشور یعنی چی؟ تو هیچ هزینه ای نداده ای....

 دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه برای انتخابات هشتم نوامبر، گفته است برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی، در امتداد مرزهای مشترک آمریکا با مکزیک، دیوار خواهد ساخت.خانم گرَنهولم، ظاهرا در انتقاد از دونالد ترامپ، گفت که پاسخ، ساختن دیوار برای دور نگاه داشتن جهان از خودمان نیست، بلکه ساختن صنایع مدرن و دانشگاه‌هایی است که جهان آرزوی ورود به آنها را داشته باشد.جنیفر گرَنهولم فرماندار پیشین میشیگان: برخی از مردم آمریکا نگران هستند و برخی هم عصبانی؛ من این را درک می کنم، اما پاسخ به این نگرانی‌ها و عصبانیت‌ها، تخریب کشور نیست، بلکه آبادانی و اعتلای کشور است.

​​ساعاتی پیش از آغاز کنوانسیون حزب دموکرات در روز پنجشنبه، دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در سخنانی در میان هوادارن خود در ایالت آیووا، بار دیگر به توافق هسته‌ای جامعه جهانی و ایران پرداخت و گفت اگر در زمان مذاکرات او رئیس جمهوری آمریکا بود، یک "توافق بهتر" به دست می‌آمد.الیزابت وارن، سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست که از او به عنوان یکی از گزینه‌های معاونت هیلاری کلینتون نام برده می‌شد، در سخنانی که ظاهرا اشاره به دونالد ترامپ است، گفت که وقتی افراد قدرتمند می‌خواهند سیستم را به نفع خود مصادره کنند، مهم است که ما علیه آنها مبارزه کنیم.تیم کین، یار انتخاباتی و معاون هیلاری کلینتون، وارد محل برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات شد. گفته می‌شود بیل کلینتون رئیس جمهوی اسبق آمریکا و همسر هیلاری هم در حال وارد شدن به سالن است. 

 

سالن مراسم آماده برگزاری روز آخر کنوانسیون شده است.

​​نانسی پلوسی رئیس پیشین و رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان: هیلاری کلینتون و تیم کین در انتخابات نوامبر پیروز خواهند شد. او ابراز امیدواری کرد که به دنبال آن پیروزی، دموکرات‌ها بار دیگر اکثریت دو مجلس نمایندگان و سنا را در دست بگیرند.

​​لوریای پریلی مدیر کمپین "هیلاری، نامزد لاتین تبارهای آمریکایی": دو ساله بودم که ماشین به من زد و یک پایم را از دست دادم ... والدینم یقین داشتند که معلولیت مانعی برای پیشرفت من نخواهد بود و در نهایت جایی که توانست این امید را به حقیقت تبدیل کند آمریکا بود؛ چون کشوری است که برای مردمی بنا شده که ایمان دارند در آن به رویاهای خود خواهند رسید."سناتور الیزابت وارن: "هیلاری کلینتون اهل عقب نشینی نیست؛ ناله نمی کند و در توئیتر هم دیگران را با القاب زشت خطاب نمی کند ... او مبارزه را برای مردمی ادامه می دهد که اکنون بیشترین نیاز را به او دارند."باربارا میکولسکی، از قدیمی ترین نمایندگان زن سنای آمریکا از ایالت مریلند: ما آماده‌ایم از هیلاری برای راهیابی به کاخ سفید حمایت کنیم، زیرا می‌دانیم او برای همه ما این مسئولیت را به عهده می‌گیرد.

​​در رأی گیری سه شنبه شب هیئت‌های نمایندگی حزب دموکرات، هیلاری کلینتون با کسب ۲۸۳۸ رأی به عنوان نامزد حزب در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد. وی قرار است به رسم معمول، امشب در آخرین سخنرانی کنوانسیون ملی حزب دموکرات، این افتخار را رسما بپذیرد.

​​جیمز کلیبورن عضو دموکرات مجلس نمایندگان از ایالت کارولینای جنوبی: هیلاری کلینتون به معنای واقعی یک "مبارز" است. او کسی است که از جان و دل، و با فکر، مبارزه می‌کند.مایکل ناتر شهردار پیشین فیلادلفیا در انتقاد از ترامپ: نمی‌توانیم اداره کشور را به کسی بسپاریم که به ریاست جمهوری به عنوان پله اول ورود به دنیای سیاست نگاه می‌کند و می‌خواهد در این مقام "کارآموزی" کند.درسته فیلادلفیا کانون بحثهای سیاسی برسر نامزدی هیلاری کلینتون است اما از ساندویچ های استیک این شهر نباید غافل شد. آرش سیگارچی برای شما گزارش می دهد:

​​چهارمین و آخرین روز کنوانسیون ملی حزب دموکرات دقایقی پیش آغاز شده و تا کنون شماری از مقامات سیاسی در حمایت از هیلاری کلینتون و انتقاد از رقیب جمهوریخواه او، دونالد ترامپ، سخنرانی کرده اند.رامش اکبری، جوان‌ترین نماینده مجلس ایالت تنسی، از هیلاری کلینتون حمایت کرده و در فیلادلفیا نیز حضور دارد. پدر این عضو ۳۲ ساله حزب دموکرات، تبار ایرانی دارد و مادر او آمریکایی آفریقایی تبار است.

​​رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان ایالت کلورادو از هم حزبی های خود در آن ایالات خواست در انتخابات آینده از هیلاری کلینتون حمایت کنند، چرا که او همواره متعهد به انجام کارهای خوب و مفید بوده و خواهد بود.تا کنون ۱۰۳ نفر از وفاداران سندرز که در حاشیه کنوانسیون دموکرات‌ها دست به تظاهرات زده بودند، از سوی ماموران پلیس جریمه نقدی شده‌اند. غیر از ۵ نفر، همه این افراد از شهرهای دیگری به فیلادلفیا آمده‌اند.باراک اوباما چهارشنبه شب در سخنانی در کنوانسیون ملی حزب دموکرات، در حمایت از وزیر خارجه پیشین خود گفت "هیچکس واجد شرایط تر از (هیلاری کلینتون) برای ریاست جمهوری آمریکا نبوده است."با وجود حمایت رسمی برنی سندرز از نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ۱۸ آبان ماه، برخی از هواداران افراطی او می‌گویند ترجیح می‌دهند به جیل استاین، نامزد حزب سبز، رأی دهند تا به هیلاری کلینتون.

​​

 

​​آسوشیتدپرس: سخنرانی های پرشور دو رئیس جمهوری پیشین و فعلی ایالات متحده، بیل کلینتون و باراک اوباما، در دو شب گذشته، مسئولیت هیلاری کلینتون در سخنرانی امشب برای جلب نظر مردم آمریکا را بیشتر می کند.باران شدید در فیلادلفیا، تجمع اعتراضی برنامه ریزی شده گروهی از طرفداران برنی سندرز، رقیب هیلاری کلینتون در انتخابات درون حزبی، را در نزدیکی محل برگزاری کنوانسیون حزب دموکرات به تاخیر انداخت.لیدی گاگا و لنی کرویتس، عصر پنجشنبه در مراسمی خصوصی که فقط هیئت‌های نمایندگی حزبی و مهمانان حاضر در کنوانسیون ملی حزب دموکرات می‌توانستند در آن شرکت کنند، به اجرای کنسرت پرداختند.

​​اگر می خواهید سخنرانی های آخرین شب کنوانسیون حزب دموکرات را از دست ندهید، پوشش زنده این مراسم را از طریق تلویزیون، وبسایت و شبکه های اجتماعی بخش فارسی صدای آمریکا دنبال کنید.چلسی، دختر هیلاری کلینتون، قرار است پیش از سخنرانی مادرش برای پذیرش رسمی نامزدی حزب دموکرات، درباره او سخنرانی و جنبه های دیگری از زندگی او را، به عنوان یک زن و یک مادر، توصیف کند.بخشی از مقدمات مراسم امشب سخنرانی کلینتون؛ پخش فیلم هیلاری و با صدای کیتی پری، خواننده

​​علاوه بر مقام‌های سیاسی، برخی چهره ‌های غیرسیاسی از گروه های فعال در حوزه های مدنی نیز، مانند "چد گریفین" عضو ارشد کمپین حقوق بشر، پنجشنبه شب در کنوانسیون دموکرات ها سخنرانی خواهند کرد.رسانه های آمریکا از سخنرانی امشب هیلاری کلینتون در کنوانسیون ملی حزب دموکرات در شهر فیلادلفیا به عنوان "مهم ترین سخنرانی عمر او" یاد می‌ کنند.این معترضان، حامی سندرز هستند و از اینکه حزب دموکرات او را انتخاب نکرده، ناراحت هستند.

​​ویدئوی کوتاهی از محل برگزاری کنوانسیون که امشب به وقت آمریکا و صبح جمعه به وقت تهران، خانم کلینتون در آن سخنرانی خواهد کرد.

​​نگاهی به بازتاب سخنرانی اوباما و حمایت از کلینتون: حمایت ها و انتقادها؛ یک نظرسنجی از پیشروی نسبی کلینتون می گوید

​​از روز چهار کنوانسیون چه انتظاری داشته باشید؟‌

کنوانسیون امروز پنجشنبه ساعت ۴:۳۰ به وقت شرق آمریکا و حدود نیمه شب ایران آغاز می شود.

امروز چند چهره سیاسی و هنری مشهور سخنرانی می کنند. آخرین سخنرانی ها به ترتیب چلسی کلینتون و مادرش هیلاری خواهند بود. خانم کلینتون سخنرانی پذیرش نامزدی را انجام می دهد.دونالد ترامپ که دیروز به روشنی گفته بود روسها بیایند ایمیل های گمشده کلینتون را پیدا کنند، امروز گفت شوخی کرده است.

​​در روزهای اخیر نظرسنجی ها از پیش بودن ترامپ خبر داده بودند اما برخی آن را ناشی از پوشش خبری کنوانسیون هفته پیش می دانند. راموسن نظرسنجی جدیدی منتشر کرده که خانم کلینتون یک درصد از ترامپ پیش است.این عکس اوباما و کلینتون در فضای مجازی بازتاب زیادی داشته است. بعد از سخنرانی چهارشنبه شب اوباما، هیلاری کلینتون روی سن حاضر شد و از او تشکر کرد.

Democratic presidential nominee Hillary Clinton hugs President Barack Obama as she arrives onstage at the end of his speech on the third night of the 2016 Democratic National Convention in Philadelphia, Pennsylvania, July 27, 2016.

​​برخلاف رویکرد مثبت دموکراتها، اما هفته پیش جمهوریخواهان هربار به سیاست خارجی اشاره کردند،‌ از توافق هسته ای ایران نیز انتقاد کردند.اما تیم کین یار انتخاباتی کلینتون با اینکه در دولت حضور ندارد و سناتور کنگره است، از سوی دیگری از این توافق تمجید کرد. او شرح داد که هیلاری کلینتون همواره به اوباما درباره پرونده هست ای توصیه می کرده و در نهایت به توافق هسته ای ختم شد.

 جو بایدن که بخش اصلی سخنانش به ناتوانی ترامپ در سیاست خارجی اشاره داشت، در میان موفقیت های کلینتون، به کشتن اسامه بن لادن اشاره کرد و سپس گفت توافق هسته ای با ایران یکی دیگر از موفقیت های کلینتون بود.باراک اوباما در بخشی از سخنانش که درباره کلینتون می گفت، تاکید کرد که توافق هسته ای با هدایت و مشاوره هیلاری کلینتون صورت گرفت و به این ترتیب جهان را از خطر دسترسی ایران به سلاح هسته ای نجات داد.چهارشنبه در سومین روز کنوانسیون حزب دموکرات، باراک اوباما جو بایدن و تیم کین سه سخنرانی بودند که به توافق هسته ای ایران اشاره کردند.در کنوانسیون دموکرات ها چندباری سخنرانان اصلی آن، از ایران نام برده اند. مشابه اتفاقی که هفته پیش در کنوانسیون حزب جمهوریخواه نیز رخ داد. با این تفاوت که جمهوریخواهان از توافق هسته ای به عنوان یک سرشکستگی یاد می کردند اما دموکرات ها آن را نشانه ای از قدرت و برتری سیاست خارجی ایران عنوان کردند.​​

بعد از سخنان اوباما هیلاری کلینتون به استقبال او آمد. این اولین حضور خانم کلینتون در کنوانسیون است. او فردا سخنرانی دارد.اوباما افزود: آمریکا، از من در این هشت سال پشتیبانی کردی و حالا من آماده هستم که بروم و به عنوان یک شهروند به زندگی ام ادامه بدهم.

​​اوباما: من امشب از شما می خواهم کاری رو برای هیلاری بکنید که برای من کردید. من ۱۲ سال پیش درباره امید حرف می زدم،‌ منظورم شما بودیدرئیس جمهوری آمریکا افزود: من امشب اینجا را ترک کنم خیالم جمع است که حزب دموکرات در دستان قابلی است.اوباما: وقتی می خواهید به دونالد ترامپ واکنش نشان بدهید، هو نکنید. به جای آن بروید و رای بدهید.آقای اوباما در انتقاد از ترامپ گفت: آمریکا بزرگ هست، قبلا هم بزرگ بوده و قبلا قوی بود. من قول می دم که قوت و بزرگی ما به ترامپ بستگی ندارد.اوباما: هیچ چیز شما را برای خدمت در اتاق اوال کاخ سفید آماده نمی کند. اما یادتان باشد هیلاری در آنجا بوده است.

​​اوباما از همه آمریکایی ها خواست برای انتخابات در پاییز شرکت کنند و به هیلاری رای بدهند. می توانید خانه بنشینید و بگویید او می تواند. اما نه، باید بیایید و بگویید ما می توانیم. این کشور ما را می سازد.اوباما  در سخنانی سعی کرد حامیان سندرز را هم جلب کند. او گفت می دانم با همه کارهای هیلاری موافق نیستید. او گاهی اشتباه کرده. مثل من که گاهی اشتباه می کنم . اما به هیلاری می شود اعتماد کرد.اوباما: اگر شما هم قبول دارید بی عدالتی هست و پول زیادی در سیاست خرج می شود، باید روز رای گیری به پای صندوق بیایید. و کسانی که انتخاب شدند را مسئول بدانیم که به وعده هایشان عمل کنند.​​اوباما افزود: ریگان جمهوریخواه آمریکا را یک شهر درخشان روی تپه توصیف کرد اما ترامپ می گوید اکنون همه چی داغان است و او می تواند مشکلات را حل کند. اصلا توجه ندارد که مهاجرت غیرقانونی و نرخ جرم در پایین ترین مقدار در دهه های گذشته است.اوباما افزود: هنوز کار ما تمام نشده است. هنوز خیلی ها به کار نیاز دارند. کودکان نیاز به ما دارند و باید سطحی جهانی آموزش را برای کودکان مان انجام دهیم.اوباما با دفاع از فعالیت های دولت خودش گفت چطور آینده این کشور بهتر نشود وقتی ما کلی اشتغال ایجاد کردیم، بیمه درمانی فراگیر شده است.

​​باراک اوباما سخنرانی خودش را در کنوانسیون دموکرات ها آغاز کرد.تیم کین در سخنرانی خودش از توانایی های کلینتون گفت. او تاکید کرد کلینتون از جوانی به فکر کمک به آدم های نیازمند است.سناتور تیم کین، معاون پیشنهادی سخنرانی خودش را آغاز کرد.
 مایکل بلومبرگ افزود: رای شما می تواند بر زندگی تان، درآمد تان و امنیت تان تاثیر بگذرد. پس کوتاهی نکنید.آقای بلومبرگ گفت ترامپ وقتی گفت من می خواهم رئیس جمهور بشود من گفتم خدا به ما کمک کند.مایکل بلومبرگ

​​آقای بلومبرگ می گوید او به عنوان فرد مستقل آمده که بگوید باید هیلاری کلینتون رئیس جمهوری آمریکا شود.
 مایکل بلومبرگ سرشناس ترین چهره جمهوریخواهان است که در کنوانسیون دموکرات ها سخنرانی می کندپخش کامل سخنان جو بایدن در کنوانسیون دموکراتها در حمایت از هیلاری کلینتون

​​آقای بایدن می گوید در تاریخ آمریکا کسی به تهی بودن ترامپ نامزد انتخابات نشده است.​​جو بایدن در ابتدای سخنرانی اش از اوباما تعریف می کند و گوید او در این هشت سال نشان داد چه شخصیت بی مثالی است.در کلیپی که قبل از معرفی جو بایدن پخش شد به تلاش های او برای حقوق اقلیت ها و برابری ازدواج برای همه اشاره شد.آقای پنتا که سابق وزارت دفاع و ریاست سازمان سیا را دارد می گوید ترامپ توانایی فرماندهی کل قوای آمریکا را ندارد.درکنار موزه فیلادلفیا، این مجسمه از راکی بوکسور مجموعه فیلم های هالیوودی به این نام ساخته شده که مردم با آن عکس می گیرند.

​​وزیر دفاع سابق آمریکا می گوید در این انتخابات تنها یک نفر برای کسب سمت فرمانده کل قوا شایسته است؛ او هیلاری کلینتون است.

​​جان هاتسون، یک نظامی کهنه کار آمریکایی در کنوانسیون از اینکه ترامپ به کهنه سربازانی مثل جان مک کین بی احترامی کرده بود، انتقاد کرد  و گفت ترامپ باید کفش مک کین را برایش براق کند.

دو ماه پیش ترامپ درباره مک کین گفته بود:‌او یک قهرمان جنگ شد، چون اسیر شد. من آنهایی را دوست دارم که اسیر نشده بودند…او یک قهرمان جنگ شد، چون اسیر شد.چند سخنران پیاپی کنوانسیون دموکرات ها،  درباره ضرورت ایجاد محدودیت برای فروش سلاح در آمریکا سخن گفتند. از جمله یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا که چهارسال پیش هدف تیراندازی قرار گرفت و تا مدتها مشکل جسمی داشت.مارتین اومالی فرماندار سابق مریلند از دیگر سخنرانان کنوانسیون دموکرات ها بود. او در انتقاد از ترامپ گفت، او علوم را نمی داند. فکر می کند خطر گرمایش زمین مثل کالاهای ارزان توسط چین ساخته شده است.

​​هری رید، رهبر اقلیت سنا گفت که هیلاری کلینتون مناسب‌ترین کاندیدای ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا استهری رید رهبر اقلیت سنا با طعنه گفت خانواده‌های آمریکایی باید مواظب بچه‌هایشان باشند چون معلوم نیست چه حرفی از دهان ترامپ خارج می‌شودهری رید رهبر اقلیت سنا در کنوانسیون دموکراتها: ترامپ و معاونش با ذخیره بازنشستگی شما در وال استریت قمار خواهند کردآقای بلومبرگ از جمله جمهوری‌خواهانی است که قصد دارد در کنوانسیون دموکرات‌ها سخنرانی کند. او سه دوره به عنوان شهردار نیویورک انتخاب شده بود. 

مایکل بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک

​​مایکل بلومبرگ میلیاردر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک در سخنرانی خود قصد دارد برنامه اقتصادی ترامپ را به چالش بکشد و از مضرات آن بگوید.

 رابرت رودریگز، کارگردان آمریکایی که پدر و مادرش مکزیکی هستند از کلینتون حمایت کرد و به لاتین‌تبارهای آمریکا گفت رای ما تعیین‌کننده است.نگاهی به سابقه جو بایدن، در آستانه سخنرانی او در کنوانسیون دموکرات‌ها

​​بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک: ترامپ چطور می‌تواند تظاهر به دفاع از حقوق کارگران آمریکا کند درحالی که حقوق کارگران خودش را پرداخت نمی‌کند؟

​​

 شهردار نیویورک به فعالیت‌های هیلاری کلینتون در زمینه حقوق زنان و بهداشت همگانی اشاره کرد و در مقابل گفت دونالد ترامپ ترسناک استبیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک در حال سخنرانی در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها است. او می‌گوید هیلاری پیشروترین برنامه را در دوران مدرن داردبا وجود آن که سران ۶۳ کشور دنیا زن بوده‌اند، اما هنوز این موضوع به یک امر عادی تبدیل نشده است. در آمریکا نیز هیلاری کلینتون در صورت غلبه بر رقیب جمهوری‌خواه خود، دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری زن ایالات متحده خواهد شد.با وجود این که روز سوم کنوانسیون آغاز شده اما بازتاب سخنرانی هیلاری کلینتون همچنان ادامه دارد. حساب‌های هیلاری کلینتون در شبکه‌های اجتماعی هم بارها بریده‌ای از این سخنرانی را منتشر کرده‌اند.

از جمله این یکی که عکسی از دوران جوانی هیلاری و بیل را نشان می‌دهد با توصیف بیل کلینتون از همسرش: او همچنان بهترین تغییر دهنده‌ای است که می‌شناسم.

​​رسما نامزدی یار انتخاباتی هیلاری کلینتون در کنوانسیون اعلام شد. آقای تیم کین که هفته پیش از سوی خانم کلینتون انتخاب شده بود، حالا نامزد رسمی حزب برای پذیرش سمت معاون ریاست جمهوری در صورت پیروزی هیلاری کلینتون است.

امشب آقای کین باید در یک سخنرانی پذیرش  را انجام بدهد.روز سوم کنوانسیون دموکرات ها رسما لحظاتی پیش آغاز به کار کرد.واکنش امروز ترامپ در حالی است که برخی می گویند درخواست آقای ترامپ از روسیه برای دسترسی به ایمیل های کلینتون یک اظهارنظر نسنجیده است. ستاد انتخاباتی کلینتون در واکنش گفته است این اولین بار است که یک نامزد انتخابات از یک دولت خارجی می خواهد از نامزد رقیب جاسوسی کند.

درخواست آقای ترامپ در حالی بود که یک هفته پیش افشای ایمیل های سران حزب دموکرات خبرساز شده بود. در آن ایمیل ها که ویکی لیکس منتشر کرد، برخی سران حزب دموکرات خواستار ممانعت از نامزدی نهایی برنی سندرز بودند.
برخی رسانه ها اعلام کردند آن اطلاعات از طریق هکر های روسیه به ویکی لیکس رسیده است.خانم کلینتون در دوران وزارت خارجه از سرور شخصی برای ایمیل کاری استفاده کرد و برخی معتقد بودند اینکار تخلف است.

اف بی آی بعد از یکسال تحقیق، هفته پیش اعلام کرد هرچند خانم کلینتون سهل انگاری کرده اما این کار تخلف نیست. متعاقب آن دادستان آمریکا گفت که علیه کلینتون اعلام جرم نمی کند.با این حال جمهوریخواهان و از جمله ترامپ می گویند اف بی آی و دادستانی مراعات هیلاری کلینتون را کرده اند.

خانم کلینتون در یک سال اخیر با انتقاد شدید جمهوریخواهان بخاطر استفاده از سرور شخصی برای ایمیل های کاری مواجه بود.

​​اظهارات امروز ترامپ جنحالی شده است. آقای ترامپ در سخنرانی اش گفت‌ «روسیه، اگر گوش می کنید، من امیدوارم بتونید سی هزار ایمیلی که گم شده را پیدا کنید.»
اظهارات آقای ترامپ در مورد ایمیل های خانم کلینتون است که در یکسال اخیر به یک موضوع داغ سیاسی در آمریکا تبدیل شدروز سوم كنوانسيون دموكراتها چه اتفاقاتي خواهد افتاد؟

​​هیلاری کلینتون وارد شهر فیلادلفیا شده است.قرار است در روز سوم کنوانسیون مایک بلومبرگ میلیاردر سرشناس آمریکایی و شهردار سابق نیویورک سخنرانی کند. آقای بلومبرگ از حزب جمهوریخواه است اما او از هیلاری کلینتون حمایت می کند.

چند ماه پیش زمزمه هایی برای نامزدی آقای بلومبرگ مطرح شد اما در نهایت اعلام کرد نامزد نمی شود.

​​نازی افتخاری، فعال سیاسی و کارآفرین حوزه مدیریت بهداشتی، انتخاب هیلاری کلینتون به عنوان نامزد رسمی حزب دموکرات را یک اتفاق تاریخی و بی‌نظیر می‌داند و از دلایل حمایتش از هیلاری کلینتون می‌گوید.

​​انتقادات ترامپ از کلینتون در آستانه روز سوم کنوانسیون

برخلاف عرف کنوانسیون های قبل، دونالد ترامپ همزمان با کنوانسیون دموکرات ها از هر فرصتی برای بازگشتن به سر خط خبرها استفاده می کند.

ترامپ که در فلوریدا حضور دارد می گوید وقت آن است که کلینتون یک نشست خبری برگزار کند. او گفت یکسال است که هیلاری با خبرنگاران سخت نگفته است.

۲۳۵ روز پیش آخرین بار هیلاری کلینتون در یک کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران شرکت کرد. از زمان بالاگرفتن بحث استفاده او از سرور شخصی برای ایمیل های کاری، خانم کلینتون نشست خبری برگزار نکرده است. با اینحال وزیر خارجه سابق آمریکا دهها مصاحبه با تلویزیون های آمریکایی در این مدت داشته است.

​​

حمله به اوباما

ترامپ همچنین از باراک اوباما به شدت انتقاد کرد و او را نادان ترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا نامید. اظهارات آقای ترامپ در واکنش به سخنرانی اوباماست که در چهارشنبه شب قصد دارد با آمریکایی ها درباره خطر ریاست جمهوری ترامپ سخن بگوید.

اظهارات آقای ترامپ درحالی است که معمولا در گذشته نامزدها زمان برگزاری کنوانسیون حزب رقیب سکوت خبری می کردند اما ترامپ در روزهای اخیر به فعالیت خود ادامه داده و قرار است روز پنجشنبه همزمان با حضور کلینتون، در آیوا سخنرانی کند.

 این دومین بار است که اوباما در کنوانسیون دموکرات ها برای غیر از خودش سخنرانی می کند.

اوباما در سال ۲۰۰۴

​​

اینبار هم آقای اوباما قرار است برای اتحاد حزب برای حمایت از هیلاری کلینتون سخن بگوید.در روز دوم مجمع ملی حزب دموکرات که بسیار پرشور برگزار شد و نامزدی هیلاری کلینتون به طور رسمی اعلام شد، بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین و مادلین آلبرایت، اولین زن وزیر خارجه آمریکا سخنرانی کردند. سندرز هم بار دیگر از هیلاری حمایت کرد. نگار محمدی از اتفاقات این روز تاریخی می‌گوید.

​​​​گذری به مراکز خرید در شهر فیلادلفیا: از خرید یادگاری تا خرید خانم های خوش سلیقه

​​با اعلام رسمی نامزدی هیلاری کلینتون از حزب دموکرات، طرفداران این حزب آمریکا امیدوارند که باراک اوباما در نطقی که قرار است روز چهارشنبه در مجمع ملی حزب دموکرات ایراد کند، به موفقیت هیلاری کلینتون در دمیدن روح تازه ای به حزب برای پیمودن باقی راه تا روز انتخابات کمک کند.نگاهی به بازتاب روز دوم کنوانسیون دموکراتها؛ وقتی الیزابت بنکز ادای ترامپ را در می اورد...

ink=

​​آرش سیگارچی نگاهی کرده به بازتاب روز دوم کنوانسیون دموکرات‌ها در فضای مجازی؛ وقتی الیزابت بنکز ادای ترامپ را در می‌آورد...

​​حزب دموکرات با چالش متحد کردن هواداران خود در حمایت از خانم کلینتون و پیروزی بر دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه روبروست. نگار محمدی، خبرنگار صدای آمریکا از فیلادلفیا گزارش می‌دهد.

​​

 روز سوم کنوانسیون ملی حزب دموکرات با سخنرانی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن، معاون ریاست جمهوری ادامه پیدا می‌کند.برخلاف کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان که برخی چهره‌های مهم و تاثیرگذار حزب غائب بودند، در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها تاکنون چهره‌هایی مانند مادلین آلبرایت، اولین زن وزیر خارجه آمریکا، میشل اوباما بانوی اول آمریکا و بیل کلینتون در حمایت از هیلاری کلینتون سخنرانی کرده‌اند.گزارش تصویری: روز دوم کنوانسیون دموکراتها؛ اعتراض حامیان سندرز با دهان بسته شده

یک حامی سندرز که دهان خود را با چسب بسته و مشت گره کرده است. نیویورک تایمز در گزارشی می گوید حامیان سندرز از کلینتون حمایت نخواهند کرد.

 بیل کلینتون در حال سخنرانی.

​​شهر فیلادلفیا همزمان با برگزاری کنوانسیون. 

بخشی از ساختمان شهرداری فیلادلفیا.

​​یک حامی سندرز که دهان خود را با چسب بسته و مشت گره کرده است. 

یک حامی سندرز که دهان خود را با چسب بسته و مشت گره کرده است. 

​​خیلی از زنان از اینکه هیلاری کلینتون به این مرحله از انتخابات رسیده خوشحال هستند. از جمله یک زن ۱۰۲ ساله به نام جری ام‌مت از آریزونا به عنوان یکی از پیرترین نمایندگان انتخاباتی در کنوانسیون حضور یافت تا اعلام کند در ایالت او چند رای به هیلاری کلینتون داده شده است.این زن کهنسال توضیح می دهد چرا رئیس جمهوری احتمالی هیلاری کلینتون مهم است. او روزهایی را به یاد می آورد که به خاطر زن بودن مسخره می شد...

​​سی‌ان‌ان در گزارشی نوشت که بیل کلینتون نقش همسر نامزد انتخابات را «شرمنده» کرد.

در حالیکه هفته پیش همسر ترامپ یک سخنرانی کرد که بعد معلوم شد نویسنده آن بخشی از سخنان میشل اوباما را سرقت ادبی کرده است.

بیل کلینتون در حال سخنرانی.

​​

سه شنبه شب بیل کلینتون اما در نقش همسر هیلاری کلینتون یک سخنرانی قابل توجه داشت که سعی کرد با نحوه خاص خود، مخاطب آمریکایی را به رای به هیلاری کلینتون ترغیب کند.

آقای کلینتون افزود: اگر شما این کشور را دوست دارید، باید قانون مهاجرت را اصلاح کنید نه اینکه می خواد آنها را بازگرداند.​​آقای کلینتون افزود اگر شما یک مسلمان هستید و شما آزادی را دوست دارید و از ترور متنفرید، بمانید اینجا و به ما برای پیروزی کمک کنید.بیل کلینتون افزود:‌دو نفر در انتخابات هستند. یکی که واقعی است و دیگری که بدلی است و ساختگی.بیل کلینتون در باره همسرش گفت او کسی است که می خواهد همیشه توپ را به جلو هل بدهد.بیل کلینتون گفت من خوشحالم با او ازدواج کردم. همیشه حیران هستم که چقدر او باهوش، قوی و مراقب است.یک کاربر در واکنش به تعریف جزییات زندگی خانوادگی توسط بیل کلینتون نوشته، دیگه کم مانده بیل کلینتون کیف جیبش رو در بیاره و عکس بچگی چلسی را نشان بدهد.

​​در شرح آشنایی و خواستگاری، بیل کلینتون می گوید که بالاخره هیلاری سومین بار به من بله گفت.در شرح آشنایی و خواستگاری، بیل کلینتون می گوید که بالاخره هیلاری سومین بار به من بله گفت.آقای کلینتون به بخشی از زندگی و کار هیلاری کلینتون اشاره کرد که کمتر مورد توجه رسانه ها بود.بیل کلینتون در حمایت از همسرش سخنرانی کرد.مادلین آلبرایت وزیر خارجه سابقه آمریکا برای حمایت از هیلاری کلینتون در حال سخنرانی است.

خانم آلبرایت از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ وزیر خارجه آمریکا در دولت بیل کلینتون بود.

​​

خانم آلبرایت می گوید نقطه قوت هیلاری کلینتون توجه به زنان و حقوق بشر است.کشورهایی که تا کنون رهبر زن نداشته اند:

​​اتحاد علیه ترامپ

دهها ستاره هالیوود می گویند آنها علیه ترامپ متحد ​​شده اند.

چهره هایی چون جولین مور، برایان کرانستون، کری واشنگتن، مارک رافالو، نیل پاتریک هریس، لنا دوهام، شوندا رایمز و مکل‌مور جزو حدود ۱۰۰ ستاره هالیوود هستند که گفته اند به کمپینی پیوسته اند و هدف آن یادآوری این ضرورت به آمریکایی هاست که نباید دونالد ترامپ به کاخ سفید برود.

جولین مور

 

این کمپین بخشی از جنبش سیاسی بزرگتری است که می گوید باید مقابل تنفر متحد شد.

در ماههای اخیر اظهارات جنجالی ترامپ علیه مسلمانان، مهاجران و برخی دیگر اقلیت ها خیلی از فعالان مدنی را علیه او کرده است.

این بازیگران در نامه ای نوشته اند به عنوان هنرمند متعهد هستیم که توجه ها را به خطر ریاست جمهوری احتمالی ترامپ جلب کنیم.

 

 

 بخشی از سخنرانی در کنوانسیون، اکنون بر عهده مادرانی است که به عنوان مادران جنبش «جان سیاهان مهم است»، شناخته می شوند. این گروه اعتقاد دارد فرزندان آنها چون آمریکایی افریقایی تبار بودند با خشونت پلیس کشته شده اند.

مادر جردن دیویس که در فلوریدا توسط پلیس کشته شده بود.

​​فوري-
حاميان سندرز درحاليكه از نامزدي نهايي كلينتون ناراضي هستند، با دهن هاي بسته و مشتهاي گره به محل حضور خبرنگاران امدند و تحصن كردند.

​​فوري-
حاميان سندرز درحاليكه از نامزدي نهايي كلينتون ناراضي هستند، با دهن هاي بسته و مشتهاي گره به محل حضور خبرنگاران امدند و تحصن كردند.

​​فوري-
حاميان سندرز درحاليكه از نامزدي نهايي كلينتون ناراضي هستند، با دهن هاي بسته و مشتهاي گره به محل حضور خبرنگاران امدند و تحصن كردند.

​​پیام جیمی کارتر در حمایت از کلینتون:

​​زنان سرشناس حزب دموکرات از جمله نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان در حال سخنرانی هستند. آنها همگی که سناتور و اعضای مجلس نمایندگان هستند جملگی از هیلاری کلینتون حمایت می کنند.

​​گزارش:

انتخاب تاریخ ساز دموکراتها؛ هیلاری کلینتون اولین زن نامزد اصلی انتخابات آمریکاپیشتر در هفته گذشته در جریان مجمع ملی حزب جمهوریخواه که در کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شد، نمایندگان این حزب دونالد ترامپ میلیاردر اهل نیویورک را به عنوان نامزد این حزب معرفی کردند.

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در انتخابات ماه نوامبر آمریکا، به عنوان نامزدهای دو حزب عمده این کشور رقابت می کنند تا یکی از آنان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا شود.هیلاری کلینتون پرونده ای قطور در جهان سیاست دارد. او بانوی اول سابق آمریکا، سناتور، و وزیر خارجه ایالات متحده بوده و حالا برای رسیدن به رهبری کشور رقابت می کند.

 معرفی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد حزب دموکرات در مجمع ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا صورت گرفت. با انتخاب رسمی کلینتون در روز دوم مجمع ملی حزب دموکرات، امید برای تاریخ ساز شدن هیلاری کلینتون، به عنوان اولین زن رئیس جمهور آمریکا در میان طرفدارانش افزایش یافته است.نمایندگان حزب دموکرات آمریکا عصر سه شنبه ۲۶ ژوئیه، رسما هیلاری کلینتون را به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده معرفی کردند. به این ترتیب خانم کلینتون اولین زنی است که در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی یک حزب عمده نامزد شده است.

هیلاری کلینتون

​​سندرز پیروزی خانم هیلاری کلینتون را رسما در کنوانسیون حزب دموکرات اعلام کرد.شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت ورمونت  ۲۲ رای برای سندرز و ۴ رای به کلینتون

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت وایومینگ ۱۱ رای برای کلینتون و ۷ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت ویسکانسین غربی ۴۹ رای برای سندرز و ۴۷ رای به کلینتون

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت ویرجینیای غربی ۱۹ رای برای کلینتون و ۱۸ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت واشنگتن ۷۲ رای برای سندرز و ۴۲ رای به کلینتون

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت ویرجینیا ۷۵ رای برای کلینتون و ۳۳ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت یوتا ۲۹ رای برای سندرز و ۸ رای به کلینتون

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت تگزاس ۱۷۹ رای برای کلینتون و ۷۲ رای به سندرز

 خانم کلینتون حد نصاب ۲۳۸۳ رای را رد کرد و نامزدی خود را قطعی کرد.شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت تنسی ۵۰ رای برای کلینتون و ۲۳ رای به سندرز


 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت داکوتای‌جنوبی ۲۵ رای برای سندرز و ۱۵ رای به کلینتون
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت کارولینای‌جنوبی ۴۶ رای برای کلینتون و ۱۳ رای به سندرزشمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت رودآیلند ۱۹ رای برای کلینتون و ۱۷ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت پنسیلوانیا ۱۲۶ رای برای کلینتون و ۸۲ رای به سندرز
 

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت اورگان ۳۸  رای برای سندرز و ۳۴ رای به کلینتونشمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت اوکلاهما ۲۲  رای برای سندرز و ۲۰ رای به کلینتون
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت اوهایو ۹۸ رای برای کلینتون و ۶۲ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت داکوتا شمالی ۱۴  رای برای سندرز و ۷ رای به کلینتون
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت نیویورک ۱۸۱ رای برای کلینتون و ۱۰۸ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت نیومکزیکو ۲۷ رای برای کلینتون و ۱۶ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت نیوجرسی ۹۰ رای برای کلینتون و ۴۵ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت نوادا ۱۶ رای برای کلینتون و ۱۶ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت نوادا ۲۷ رای برای کلینتون و ۱۶ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت نبراسکا ۱۳  رای برای سندرز و ۱۶ رای به کلینتون
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت مونتانا ۱۴ رای برای کلینتون و ۱۲ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت میسوری ۴۹ رای برای کلینتون و ۳۵ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت میسی سی‌ پی  ۳۳ رای برای کلینتون و ۷ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت مینه سوتا ۴۲  رای برای سندرز و ۴۷ رای به کلینتون
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت میشیگان ۸۱ رای برای کلینتون و ۶۶ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت ماساچوست ۶۸ رای برای کلینتون و ۴۶ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت مریلند۸۴ رای برای کلینتون و ۳۶ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت مین ۱۸ رای برای سندرز و ۱۲ رای به کلینتون

 

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت لوئیزیانا ۴۵ رای برای کلینتون و ۱۴ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت کنتاکی ۳۳ رای برای کلینتون و ۲۷ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت کانزاس ۲۳ رای برای سندرز و ۱۴ رای به کلینتون

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت آیوا ۲۱ رای برای کلینتون و ۳۰ رای به سندرزشمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت ایندیانا ۴۸ رای برای کلینتون و ۴۳ رای به سندرز
 
شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت ایلینویز ۹۸ رای برای کلینتون و ۷۴ رای به سندرز
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت جورجیا ۱۹ رای برای سندرز و ۱۵ رای به کلینتون

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

ایالت جورجیا ۸۷ رای برای کلینتون و ۲۹ رای به سندرز

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -
ایالت فلوریدا ۷۲ رای به سندرز و ۱۶۳ برای کلینتتون.
 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها -

سندرز ۵ رای در واشنگنتن دی سی داشت و کلینتون ۳۹ رای داشت.

 

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها - آرای دموکرات های بیرون آمریکا این نتیجه را داشت که ۹ رای برای سندرز و ۷ رای آنها برای خانم کلینتون.

#فیلادلفیا۲۰۱۶

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها - در ایالت دلور خانم کلینتون ۲۳  و ۹ رای برای سندرز داشت.
#فیلادلفیا۲۰۱۶

  

شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها - در ایالت کانکتیکت خانم کلینتون ۴۴  و ۲۷ رای برای سندرز داشت.
#فیلادلفیا۲۰۱۶

 

 شمارش آرای کنوانسیون - کالیفرنیا رای بالایی داشت.  سندر ۲۲۱ رای و هیلاری کلینتون  ۲۳۰ رای  داشت.

#فیلادلفیا۲۰۱۶

 شمارش آرای کنوانسیون دموکرات ها - در ایالت آرکانزاس خانم کلینتون  و ۱۰ رای برای سندرز داشت.آریزونا هم ۵۴ رای برای کلینتون و ۳۴ رای برای سندرز داشت.آلاسکا ۹ رای به کلینتون و ۱۴ رای به سندرز داد.جلسه رسمی انتخاب نامزد حزب دموکرات آغاز شد. یک نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت هاوایی، رسما برنی سندرز را برای نامزدی حزب دموکرات معرفی کرد.

کنوانسیون باید درباره نامزدی او یا هیلاری کلینتون تصمیم بگیرد.

خانم کلینتون حدنصاب لازم برای نامزدی حزب را کسب کرده است.پخش زنده
آیا هیلاری کلینتون نامزد نهایی حزب دموکرات می شود؟
پخش زنده از محل کنوانسیون ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا- روز دوم

​​​​حدود یکساعت دیگر روز دوم کنوانسیون ملی دموکرات ها در فیلادلفیا آغاز می شود.از جمله سخنرانان روز چهارشنبه مادران جنبش «جان سیاهان مهم است» هستند. آنها کسانی هستند که فرزندانشان توسط پلیس در سالهای اخیر کشته شده اند.

مریل استریپ، بازیگر سرشناس هالیوود از جمله دیگر سخنرانان روز چهارشنبه است.

مهمترین سخنران روز چهارشنبه در کنوانسیون دموکراتها، بیل کلینتون خواهد بود.روز دوم کنوانسیون دموکرات ها در شهر فیلادلفیا ساعت ۴:۳۰ به وقت محلی و نیمه شب به وقت ایران آغاز می شود. قرار است نمایندگان انتخاباتی نامزد نهایی حزب را اعلام کنند. اگر هیلاری کلینتون رسما نامزد شود، اوین زن تاریخ آمریکاست که به این مقام رسیده است.شایلین وودلی از حامیان سرسخت برنی سندرز می‌گوید می‌خواهم انقلاب سندرز را زنده نگه دارم

او با هشتگ  UpToUs یا ما صاحب اختیاریم کاروانی را راه انداخته که شهر به شهر می رود و پیام طرفداران سندرز را به گوش مردم می رساند.

آقای سندرز از هیلاری کلینتون حمایت کرده اما برخی حامیان او موافق رای دادن به خانم کلینتون نیستند.

​​سخنرانی برنی سندرز در حمایت از هیلاری کلینتون با اعتراض برخی از هواداران سندرز مواجه شد. آیا این به معنی دودستگی در حزب دموکرات است؟ فرهاد پولادی، خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به فیلادلفیا گزارش می‌دهد.

​​در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حقوق دگرباشان جنسی در کنار اولویت‌های اصلی کمپین‌های انتخاباتی قرار گرفته و به مساله‌ای تاثیرگذار در انتخاب میلیون‌ها رای دهنده آمریکایی تبدیل شده است

​​برنی سندرز از کلینتون حمایت کرد؛‌ نگاهی به برنی سندرز در ۴۴ ثانیه.

​​سخنرانی و حمایت سندرز سه روز بعد از افشای ایمیل های برخی سران حزب دموکرات روی داد. براساس اسناد ویکی لیکس دبی واسرمن شولتز رئیس حزب و برخی دیگر در ایمیل هایی تلاش هایی داشته اند که هدف آن ممانعت از نامزدی نهایی سندرز در انتخابات بود.آقای سندرز دوشنبه شب با تاکید بر قابلیت های کلینتون گفت هیلاری کلینتون کسی است که مسایل و دغدغه های مردم را جدی می گیرد.بخشی از سخنان برنی سندرز:

​​برنی سندرز سخنرانی خود را در میان احساسات هوادارانش در کنوانسیون آغاز کرد. دقایقی آنها سندرز را تشویق کردند.سناتور الیزابت وارن در حمایت از کلینتون سخنرانی می کند. خانم وارن سناتور ماساچوست است.

سناتور وارن می گوید بین یک نفر که همیشه به منافع شخصی فکر می کند و نفر دوم که همیشه خدمت کرده، من به هیلاری رای می دهم.بانوی اول آمریکا می گوید نمی توانیم تکیه بدیم و بگوییم همه چیز درست می شود. باید کاری کنیم که چهارسال و هشت سال پیش کردیم.

​​میشل اوباما سخنرانی اش را با تاکید بر مسایل تربیتی بچه ها در آمریکا آغاز کرد. از تربیت کودکان خودش مثال زد و گفت وقتی در نوامبر پای صندوق رای می رویم باید ببینیم چه کسی می تواند بچه های ما را تکان دهد که به دنبال پیشرفت باشند.میشل اوباما سخنرانی خود را برای حمایت از هیلاری کلینتون آغاز کرد.کوری بوکر اولین سناتور آمریکایی-آفریقایی تبار از ایالت نیوجرسی از جمله سخنرانان کنوانسیون دموکرات ها است. او می گوید نمی شود شما کشورتان را دوست داشته باشید اما مردم کشور تان را دوست نداشته باشید.

بوکر گفت اگر می خوای سریع بری، تنها برو. اگر می خوای طولانی برو،‌ با بقیه برو.

 تیم کین، یار انتخاباتی کلینتون که به زبان اسپانیایی مسلط است در گفت و گو با یک تلویزیون اسپانیایی زبان گفته اگر کلینتون و او پیروز شوند، در صد روز اول قانون مهاجرت را اصلاح می کنند.گزارش تصویری:
روز اول کنوانسیون دموکراتها؛ حضور پررنگ حامیان سندرز و موافقان ازادی ماری‌جوانا

 سناتور ال فرانکن، دموکرات از مینه‌سوتا که از گزینه های احتمالی کلینتون برای معاونت بود، می گوید من از کلینتون حمایت می کنم. او می گوید نباید بگذاریم اختلاف ما به پیروزی ترامپ بیانجامد.حامیان سندرز می گویند هیلاری کلینتون گزینه خوبی برای ریاست جمهوری نیست.

​​این معترضان می گویند چون هیلاری کلینتون به جنگ در عراق و سوریه و لیبی رای داده و موافق بوده، رئیس جمهوری خوبی نیست.
 از جمله سخنرانان امشب کنوانسیون دموکراتها، جیسون کالینز بود. او که از بازیکنان لیگ ملی بسکتبال آمریکا، ان‌بی‌ای است، گفت هم آمریکایی های آفریقایی تبار و هم گروه های وابسته به همجنسگرایان به گزینه ای رای می دهند که به دنبال حق شان باشد و آن کسی نیست جز هیلاری کلینتون.

  1.  
  2.  


این معترضان هم خواستار توجه کلینتون به قوانین مهاجرتی بودند.

​​در حالیکه ترامپ به روشنی گفته مانع مهاجران غیرقانونی می شود و برای مهاجران جدید محدودیت ایجاد می کند افرادی مثل این مکزیکی ها با تجمع در فیلادلفیا می گویند از کلینتون انتظار کمک دارند.توجه کمپین انتخاباتی کلینتن به مهاجران و کسانی که مشکل اقامت در آمریکا دارند. آنها برعکس ترامپ سعی دارند توجه این قشر را هم در انتخابات جلب کنند:

​​دومی لوواتو خواننده زن که برای حمایت از کلینتون در کنوانسیون سخنرانی می کرد، برای او آهنگی خواند.یک حامی برنی سندرز که می گوید از فلوریدا برای حمایت از او آمده است.

​​مقام های حزب دموکرات تلاش دارند که اختلافات داخل حزب را کم کنند. برنی سندرز خیلی فوری از حامیانش خواسته که از هرگونه اعتراض در صحن کنوانسیون دموکرات ها خودداری کنند.
او نمی خواهد اتفاقی که در حزب جمهوریخواه افتاد، در کنوانسیون دموکرات بیفتد.

هفته پیش حامیان کروز ابتدا در صحن با نامزدی ترامپ مخالفت کردند. بعد هم کروز از حمایت مستقیم ترامپ خودداری کرد.

حامیان سندرز در داخل صحن کنوانسیون دموکراتها

​​

حال سندرز می گوید حامیان او نباید در کنوانسیون دموکرات ها چنین کنند.ویدئو: هنرمندان حامی هیلاری، از کیتی پری تا لیدی گاگا

​​در آستانه کنوانسیون دموکراتها یک نظرسنجی نشان میدهد ترامپ ۴۴ به ۳۹ درصد از کلینتون جلوست. این نظرسنجی بعد کنوانسیون جمهوریخواهان است. 

در نظرسنجی ها، کلینتون از ترامپ کمی پیش است.

​​

 سندرز تایید کرد امشب سخنرانی می کند و درباره آینده جنبش اش سخن می گوید:

​​
کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون اصلاحیه داد. برنی سندرز آخرین سخنران خواهد بود. 

مارشیا فادج، نماینده دموکرات اوهایو در مقابل هو کردن حامیان سندرز می گوید:‌ من آمده ام که دیدگاه های متفاوت را بشنوم؛‌ من به شما احترام می گذارم، شما هم به من احترام بگذارید.جمعی از حامیان سندرز در داخل کنوانسیون حضور دارند. آنها در مقابل هر تعریف از کلینتون هو می کنند.در میان کنوانسیون اعتراض های زیست محیطی هم زیاد است. از جمله به قرارداد پی پی تی یا شرکت ترانس-پاسیفیک معترض هستند.  این پیمان با هدف یکسان سازی استانداردهای تجاری بین آمریکا و ۱۱ کشور حاشیه اقیانوس آرام در روز یکشنبه برابر با ۵ اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی نهایی شده بود.

​​عکسی از حامیان سندرز که در اعتراض هستند:

​​قرار بود آخرین سخنران برنی سندرز باشه اما اعلام شد که سندرز زودتر سخنرانی خواهد کرد و الیزابت وارن آخرین سخنران امشب خواهد بود.چرا حمایت سناتور الیزابت وارن از هیلاری کلینتون مهم است؟ از اینستاگرام صدای آمریکا ببینید:

​​قرار است «الیزابت وارن»، سناتور دموکرات ماساچوست در حمایت از هیلاری کلینتون سخنرانی کند.با این حال سندرز می گوید برای شکست ترامپ، از هیلاری کلینتون حمایت می کند.از صبح امروز هواداران سندرز عصبانی بودند. افشای ایمیل هایی که رئیس حزب دموکرات مخفیان خواستار انتخاب نشدن سندرز بود، آنها را عصبانی کرد.حزب دموکرات بعد از رسوایی ایمیل های رئیس حزب از حامیان برنی سندرز عذرخواهی کرد.کنوانسیون سراسری حزب دموکرات برای انتخاب نامزد رسمی حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بعد از ظهر دوشنبه رسما آغاز به کار کرد. 

پخش زنده افتتاحیه کنوانسیون ملی دموکراتها، فیلادلفیا
دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵
‫#‏فیلادلفیا۲۰۱۶‬

​​

 ترامپ که اکنون سرگرم سخنرانی است، از کلینتون انتقاد کرد. او به سندرز هم معترض شد که چرا وقتی برخی در حزب خواستار شکست او هستند، او از کلینتون حمایت می کند. 

هفته پیش که کنوانسیون جمهوریخواهان بود، هیلاری کلینتون سخنرانی عمومی برگزار نکرد.

 در حالیکه رسم است که نامزد رقیب در زمان کنوانسیون سکوت کند، دونالد ترامپ این رسم را شکسته است. در حالیکه دموکرات ها در کنوانسیون در فیلادلفیا هستند، آقای ترامپ به روانوک ویرجینیا رفته و سخنرانی می کند.

​​ماجرای استعفای رئیس حزب دموکرات چیست؟‌

تنها چند روز به برگزاری کنوانسیون حزب دموکرات، ناگهان اسنادی توسط ویکی لیکس منتشر شد که در آن افشا شده که دبی واسرمن شولتز رئیس کمیته حزب دموکرات و برخی دیگر از سران حزب مخفیانه تلاش هایی داشتند تا در نهایت برنی سندرز نامزد نهایی این حزب برای انتخابات آبان ماه نشود.

بعد از این افشاگری، خانم واسرمن شولتز اعلام کرد بعد از کنوانسیون استعفا می دهد.

این در حالی است که طرفداران سندرز عصبانی هستند.

براساس رویه  دبی واسرمن شولتز باید چکش افتتاح نشست کنگره را بزند که اعلام شده او برای افتتاحیه کنوانسیون ملی دموکرات ها حضور نخواهد یافت.

کمیته ملی حزب دموکرات در بیانیه ای اعلام کرد  دانا برزیل مفسر سیاسی و معاون سرپرست این کمیته تا پایان دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جانشینی موقت واسرمن شولتز برگزیده خواهد شد.

دبی واسرمن شولتز

​​سناتور ایالت ورمونت تاکید کرد: "ترامپ برای آینده کشور ما خطرناک است."

طرفداران برنی سندرز روز یکشنبه در حمایت از او در فیلادلفیا راهپیمایی کردند

​​سندرز گفت: "باید برای شکست دادن دونالد ترامپ تلاش کنیم و باید هیلاری کلینتون و تیم کین را انتخاب کنیم. ترامپ قلدر و عوام فریب است. او خودرایی و نفرت را محور کمپین خود قرار داده است."

 سناتور برنی سندرز روز دوشنبه در سخنانی که در فیلادلفیا و در جمع صدها تن از هواداران خود ایراد کرد، از نامزدی هیلاری کلینتون حمایت کرد. او گفت "انقلاب سیاسی" او بزرگتر از تنها یک چرخه انتخابات است.آرش سیگارچی خبرنگار ما از فیلادلفیا می گوید هواداران سندرز در مقابل شورای شهر تجمع کرده اند. آنها که حدود ۱۰۰ نفر هستند می گویند به هیلاری کلینتون رای نمی دهند.درباره تلاش زنان آمریکایی برای رسیدن به سطوح بالای مدیریتی بیشتر بخوانید.اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهوری آمریکا شود این کشور اولین رهبر زن را تجربه خواهد کرد در حالی که دست کم ۵۲ کشور جهان در نیم قرن گذشته رهبران زن داشته اند و همین چند هفته پیش بود که بریتانیا بار دیگر شاهد روی کار آمدن یک نخست وزیر زن شد.بیش از نیمی از جمعیت آمریکا زنان هستند اما تنها یک پنجم اعضای مجلس نمایندگان و سنا زن هستند و از هر چهار قانونگذار یک نفر زن است. تنها شش ایالت فرماندار زن دارند و شهردار حدود ۱۹ درصد از شهرهای عمده آمریکا زن هستند.کیتی پری از حامیان وفادار هیلاری کلینتون است و ترانه مشهور او Roar(غرش) در کمپین‌های کلینتون نواخته می شود و جزو فهرست ترانه های اسپاتیفای خانم کلینتون است.

​​درخواست برنی سندرز از هوادارانش برای حمایت از هیلاری کلینتون

​​پس از مبارزه طولانی برای نامزدی حزب دموکرات، سناتور برنی سندرز در نهایت از خانم کلینتون حمایت کرد. سندرز گفته است برای آن که ترامپ در انتخابات پیروز نشود تمام تلاشش را می‌کند.نگار محمدی، خبرنگار صدای آمریکا ساعتی پیش از برگزاری کنوانسیون از فیلادلفیا گزارش می‌دهد.

​​سندرز در مصاحبه با سی.ان.ان اظهارات آمده در ایمیل های درز کرده مقامات حزب به سایت ویکی‌لیکس را "شنیع" خواند اما گفت از خواندن آن ها تعجب نمی‌کند.استعفای رئیس کمیته حزب دموکرات در عصر شنبه و در آستانه برگزاری کنوانسیون ملی این حزب برای حمایت از نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجی از واکنش ها را به دنبال آورد.یاسمین طائب، سوپر دلیگیت ایرانی تبار کنوانسیون حزب دموکرات، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا درباره دلایل حمایتش از هیلاری کلینتون می‌گوید:

​​یاسمین طائب، آمریکایی ایرانی تبار اولین ایرانی است که از ویرجینیا به عنوان «سوپر دلیگیت» یا «نماینده انتخاباتی ویژه» در کنوانسیون حزب دموکرات حضور پیدا می‌کند.

 روز اول کنوانسیون تحت تاثیر افشای ایمیل های رئیس کمیته حزب دموکرات قرار گرفته است. میشل اوباما بانوی اول آمریکا از دیگر سخنرانان روز اول کنوانسیون جمهوریخواهان است. خانم اوباما در حمایت از کلینتون سخن می گوید. کنوانسیون دموکرات ها مثل کنوانسیون جمهوریخواهان برگزار می شود. قرار است بعد از اعلام نظر هیات های انتخاباتی، خانم کلینتون نامزد رسمی حزب شود. ​​برنی سندرز یکی از سخنرانان روز اول مراسم خواهد بود. آقای سندرز تا دو ماه پیش رقیب کلینتون بود اما در نهایت کنار کشید.قرار است روز دوشنبه عصر، این کنوانسیون رسما افتتاح شود. از روز دوشنبه ۴ مرداد کنوانسیون دموکرات ها به مدت چهار روز در شهر فیلادلفیا برگزار می شود.