حساب توئیتری ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا در خاورمیانه، مصر، آسیای میانه و  آسیای جنوبی که با نام «سنتکام» شناخته می‌شود تصویری از رزمایش «نیزه سه شاخ آرتمیس ۱۹» در آب‌های خلیج فارس را به نمایش گذاشته است.

این رزمایش (مانور) با شرکت نیروی دریایی فرانسه، نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا و نیروی دریایی آمریکا در منطقه تحت مسئولیت سنتکام در خلیج فارس و در تاریخ ۲۱ فروردین ماه برگزار شد.

این رزمایش پس از تهدیدهای مقام‌های جمهوری اسلامی برگزار شده است. شورای عالی امنیت ملی ایران بعد از اقدام پرزیدنت ترامپ برای قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی، اعلام کرد جمهوری اسلامی نیز آمریکا را دولت حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام و نیروهای وابسته به آن را گروه تروریستی می‌داند.

​​

پیش از این نیز سنتکام، تصویری از عبور تفنگداران دریایی تیم ۲۲ آمریکا در حال عبور از تنگه هرمز منتشر کرد که مربوط به روز ۱۱ مارس ۲۰۱۹ (۲۰ اسفند ۹۷) بود و نشان می‌داد یک ناو آمریکایی از آب های آزاد تنگه هرمز عبور کرده است. 

پرزیدنت دونالد ترامپ ۱۹ فروردین در بیانیه‌ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد.

پرزیدنت دونالد ترامپ رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد
پرزیدنت دونالد ترامپ در بیانیه ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد. به گفته وزیر خارجه آمریکا تصمیم پرزیدنت ترامپ برای قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی ایالات متحده، از یک هفته دیگر به شکل رسمی به اجرا گذاشته می‌شود.

​​

این نخستین بار است که ایالات متحده واحد نظامی یک دولت را به عنوان یک گروه تروریستی شناخته است.

به گفته وزیر خارجه آمریکا، سپاه علاوه بر حمایت از تروریسم، خود به اقدامات تروریستی دست زده است.

مایک پمپئو و جلسه روز دوشنبه برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی
مایک پمپئو: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشتی باج‌گیر هستند و نه انقلابی
مایک پمپئو: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشتی باج‌گیر هستند و نه انقلابی

​​