سوگوارارن تابوت نوجوانی را که در پی حمله پلیس ترکیه به اغماء فرو رفته بود، و روز سه شنبه گذشته درگذشت، در استانبول تشییع کردند.

 
نخست وزیر ترکیه از اعتراضاتی که در ارتباط با مرگ یک نوجوان برپا می شود انتقاد کرده است و آن را کوششی برای ایجاد هرج و مرج و نفوذ بر انتخابات آینده می نامد.

نوجوان ۱۵ ساله روز سه شنبه، ۹ ماه پس از آن که در اثر اصابت  یک گلوله گاز اشک آور در جریان تظاهرات ضد دولتی مجروح شد و در اغما فرورفت، در گذشت.  او برای خرید نان رهسپار نانوایی بود و در اعتراضات شرکت نداشت.

روز  چهارشنبه، پس از آن که ده ها هزار نفر به مراسم تشییع  جنازه  و تدفین نوجوان در استانبول پیوستند، در آنجا و چند شهر دیگر زدوخوردهایی درگرفت. دست کم ۲ تن کشته شدند.

به گزارش اسوشیتد پرس، رجب طیب اردوغان روز پنجشنبه در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر مرسین در جنوب ترکیه، اعتراضات را محکوم کرد و گفت معترضین کاری به دمکراسی یا آزادی ندارند.

چهارشنبه شب،  پلیس برای متفرق ساختن جمعیتی که سعی داشت خود را به میدان تقسیم در استانبول برساند،  به گاز اشک آور و لوله های آب متوسل شد.  و دفتر فرمانداری گفت در زدوخورد بین  جوانان طرفدار و مخالف دولت، یک مرد ۲۲ ساله جانسپرد و دو نفر مجروح شدند.

در شهر تونسلی، در شرق ترکیه، یک افسر پلیس در جریان زدوخوردهایی با معترضین ضد دولت سکته کرد و درگذشت.