FILE PHOTO: A medical worker holds a dose of the Sinovac's vaccine at a district health facility as Indonesia begins mass vaccination for the coronavirus disease (COVID-19), in Jakarta
واکسن سینووک ساخت چین است

وزارت بهداشت تایلند می‌گوید بیش از ۶۰۰ نفر از کادر پزشکی این کشور که دو دز واکسن چینی «سینووک » را دریافت کرده‌اند ، به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.  

داده‌های وزارت بهداشت از ماه آوریل تا ژوئیه نشان داده است که از ۶۷۷ هزار و ۳۴۸ نفر از پرسنل پزشکی، ۶۱۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آنها، یک پرستار جان باخت و یک نفر هم در وضعیت وخیمی قرار دارد.

یک مقام ارشد وزارت بهداشت تایلند، روز یکشنبه در نشستی خبری گفت که هیأتی از کارشناسان، برای ایجاد ایمنی بیشتر در اعضای کادر درمان، تزریق دز سوم را با واکسنی متفاوت توصیه کرده است که می‌تواند آسترازنکا- آکسفورد و یا فایزر باشد.

به گزارش «نیویورک تایمز»، آنوتین چارن ویراکل، وزیر بهداشت تایلند نیز گفت کسانی که یک دز واکسن «سینووک» زده‌اند، باید سه تا چهار هفته بعد، واکسن آسترازنکا دریافت کنند.

او همچنین گفت افرادی که هر دو دز واکسن «سینووک» را تزریق کرده‌اند باید «بلافاصله» دز سوم خود را بزنند.

تایلند انتظار دارد پایان این ماه، ۱.۵ میلیون دز از واکسن فایزر-بیو ان‌تک نیز از آمریکا دریافت کند.

اندونزی هم روز جمعه اعلام کرد که واکسن آمریکایی «مدرنا» را به عنوان دز تقویت‌کننده به اعضای کادر درمان که دو دز «سینووک» دریافت کرده‌اند تزریق می‌کند.

هر دوی این کشورها به دلیل شیوع گونه دلتای ویروس کرونا با موج جدیدی از موارد ابتلا به این ویروس روبرو شده‌اند.

FILE PHOTO: Vaccination campaign against the coronavirus disease (COVID-19) in Chile
چرا واکسیناسیون شیلی با واکسن چینی آن طور که انتظار می‌رفت، موفق نبود؟
شیلی که یکی از سریع‌ترین کارزارهای واکسیناسیون جهان را با استفاده از واکسن چینی ساخت شرکت «سینووک» اجرا کرده، بار دیگر با افزایش ناگهانی موارد ابتلا به ویروس کرونا دست به گریبان شده است.