یک سازمان حقوق بشری می گوید نظامیان سوریه تعداد زیادی از غیرنظامیان را در حمله دو روزه به مواضع گروه «دولت اسلامی» کشتند.

سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، گفت دست کم ۶۰ نفر از جمله ۱۲ کودک در حملات هوایی به دو استان شرقی و شمالی دیرالزور و رقه کشته شدند.

نیروهای دولتی روز دوشنبه همچنین برای پس گرفتن کنترل منطقه دخانیه در حومه دمشق حمله ای را آغاز کردند. این منطقه دو روز پیش به تصرف نیروهای گروه جبهه النصره، مرتبط با القاعده، در آمد.

ساعاتی بعد، خبرگزاری دولتی سوریه در گزارشی از حملات خمپاره‌ای در دمشق و حومه آن در روز سه‌شنبه خبر داد و گفت ۵ نفر در اثر این حملات جان خود را از دست دادند و ۲۲ نفر نیز مجروح شدند.

این حملات چند ساعت پیش از ورود فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به پایتخت سوربه صورت گرفت.

سازمان ملل متحد روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد استفان دومیستورا و رمزی عزالدین رمزی، قائم مقام وی، که کار خود را  دراوائل ماه سپتامبر (اواسط شهریور ماه) آغاز کردند، روز سه‌شنبه برای رایزنی با مقامات سوریه به دمشق می‌روند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه سانا، دو نفر در دمشق و سه نفر در منطقه‌ای به نام جرمانه، در حومه پایتخت، کشته شدند. شمار مجروحین ۱۵ نفر در دمشق و ۷ نفر در جرمانه اعلام شده است.

از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سه سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار نفر کشته شده اند.