سناتور منندز (راست) در کنار سناتور روبیو
سناتور منندز (راست) در کنار سناتور روبیو

مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا روز چهارشنبه یکم خرداد در پیامی در توئیتر گفت، تهدید‌هایی که در هفته‌های گذشته از سوی ایران متوجه آمریکا بوده واقعی و موثق است.

او افزود: هر کسی که آن را رد می‌کند، یا وقت نگذاشته تا اطلاعات موجود را بررسی کند، یا دارد دروغ می‌گوید. 

سناتور روبیو همچنین افزود: برخی دموکرات‌ها می‌گویند سیاست فشار حداکثری پرزیدنت ترامپ علیه ایران جواب نداده چون ایرانی‌ها سر میز مذاکره نیامده‌اند. ولی این را نمی‌گویند که جان کری چند دیدار با ایران داشته و به آنها مشورت داده که صبر کنند و ببینند در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چه می‌شود. 

​​باب منندز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی هم روز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی پی‌بی‌اس گفت، به نظر می‌رسد استراتژی فعلی کاخ سفید این است که فشار حداکثری به ایران وارد کرده و آن‌ را به یک فرصت دیپلماتیک تبدیل کند. 

روز سه‌شنبه در کنگره آمریکا، شماری از نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنا، با مایک پمپئو وزیر خارجه و پاتریک شاناهان کفیل وزارت دفاع ​​دیدار کرده و گزارشی از اطلاعات در مورد تهدیدهای ایران دریافت کردند. 

مایک پمپئو و پاتریک شاناهان پس از دیدار با قانونگذاران کنگره
جلسه مقامات دولت آمریکا با قانونگذاران؛ سیاست در قبال ایران بازدارندگی است، به دنبال جنگ نیستیم
پاتریک شاناهان و مایک پمپئو پس از جلسه با نمایندگان عالی‌رتبه دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در گفتگو با خبرنگاران از سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران گفتند.

​​