رومن پولانسکی و همسرش شارون تیت - سال ۱۹۶۹
رومن پولانسکی و همسرش شارون تیت - سال ۱۹۶۹

ممکن است در آنونس فیلم «روزی روزگاری درهالیوود» صحنه ای از بروس لی، استاد هنرهای رزمی چینی و بازیگر فیلم‌های اکشن، را دیده باشید. بخشی از تمرکز این فیلم بر روی مرگ تراژیک «شارون تیت»، هنرپیشه آمریکایی است که نقش او را «مارگو رابی» ایفا کرده است.

فیلم «کوئنتین تارانتینو» در دقیقه نود به جشنواره فیلم کن رسید
سرانجام، فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» از «کوئنتین تارانتینو» به جشنواره فیلم کن رسید.

​​اما رابطه بروس لی و شارون تیت چیست؟ «متیو پالی» نویسنده شرح حال بروس لی به این موضوع پرداخته است.

او توضیح داده است که رومن پولانسکی مانند بسیاری از ستاره های هالیوود برای آموزش هنرهای رزمی نزد بروس لی می رفت. بروس لی همچنین به شارون تیت برای بازی در فیلمی در سال ۱۹۶۸ نیز تمرین داده بود.

چندی پس از مرگ ناگهانی شارون تیت که باردار هم بود، بروس لی به پولانسکی گفت که عینکش را گم کرده است. پولانسکی هم که یک عینک در خانه اش پیدا کرده بود و ماموران پلیس به وی گفته بودند امکان دارد این عینک متعلق به قاتل باشد، به بروس لی مشکوک شد. خصوصا اینکه می دانست بروس لی به راحتی از نظر جسمی توانایی کشتن نه تنها همسرش، بلکه یک خانه پر از مردم را دارد.

چارلز منسن، رهبر فرقه «خانواده منسن»
«چارلز منسن» تبهکار آمریکایی و رهبر فرقه «خانواده منسن» در زندان درگذشت
چارلز منسن، قاتل زنجیره ای آمریکایی در سن ۸۳ سالگی درگذشت. منسن و شش تن از همدستانش دو سال پس از ارتکاب هفت فقره قتل فجیع در سال ۱۹۶۲ میلادی محکوم و زندانی شدند.

​​

شارون تیت در حالی که ۸ ماهه باردار بود در خانه اش همراه با ۴ فرد دیگر به قتل رسید. در نهایت ثابت شد که قاتلان طرفداران چارلز منسن، تبهکار آمریکایی بودند.

Telegram Banner