الیوت اِنگِل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به خشونت حکومت ایران علیه معترضان ابراز نگرانی کرد.

الیوت اِنگِل روز دوشنبه ۱۱ آذر در بیانیه ای درباره اعتراضات اخیر ایران گفت: «من به شدت نگران بالا رفتن خشونت ها در ایران هستم. گزارش‌‌های اخیر حاکی از بیش از یک‌صد کشته، صدها زخمی و بازداشت ناعادلانه بیش از هزار نفر است.»

او اضافه کرد: «من خشونت دولت ایران در سرکوب شهروندانش را محکوم می کنم و در کنار کسانی که به طور مسالمت آمیز اعتراض می‌کنند، می‌ایستم.» 

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه خود به محدودیت های اعمال شده بر اینترنت و اخبار در ایران نیز واکنش نشان داد و گفت: «من همچنین تداوم سانسور و قطع اینترنت توسط حکومت ایران به منظور محدود کردن ارتباطات آزاد و باز را محکوم می کنم. مردم ایران شایسته همه حقوق تضمین شده بشر هستند.»

مایک پمپئو با انتشار تصاویری از سرکوب اعتراض‌های مردم ایران: تحریم‌های بیشتری علیه مقامات جمهوری اسلامی در راه است
مایک پمپئو با انتشار تصاویری از سرکوب اعتراض‌های مردم ایران: تحریم‌های بیشتری علیه مقامات جمهوری اسلامی در راه است

آقای اِنگِل در ادامه اضافه کرد: «تا هنگامی که مردم منطقه به طور صلح آمیز تجمع می‌کنند، دولت ها باید به حقوق شهروندان خود، از جمله اعتراض و آزادی بیان، احترام بگذارند.»

پیشتر نیز مقامات دولت پرزیدنت ترامپ و برخی از اعضای کنگره آمریکا نسبت به قطع اینترنت پس از اعتراضات در ایران و سرکوب خشن معترضان واکنش نشان داده بودند.

وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفته بود: «به ملت شجاع ایران می‌گویم آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است. رژیم ایران اینترنت را قطع کرده که کسی نداند در درون کشور چه اتفاقی می‌افتد.»

از راست: سناتور مارکو روبیو، سناتور تام کاتن و سناتور تد کروز، از جمله امضا کنندگان این نامه هستند.
هفت سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از پرزیدنت ترامپ خواستند مسئولان ایرانی عامل قطع اینترنت را تحریم کند
هفت سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از پرزیدنت ترامپ خواستند مسئولان ایرانی عامل قطع اینترنت را تحریم کند

تعدادی از سناتورهای جمهوری‌خواه ایالات متحده نیز از پرزیدنت ترامپ خواسته بودند که آن دسته از مسئولان جمهوری اسلامی که در قطع گسترده اینترنت دست داشتند را تحریم کند. در روزهای گذشته وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به دلیل قطع سراسری اینترنت در ایران تحریم کرده است.
 

Telegram Banner