تجمع اعضای انجمن معلمین شاغل و بازنشسته کرمانشاه
تجمع اعضای انجمن معلمین شاغل و بازنشسته کرمانشاه

گروهی از معلمان کرمانشاه، در اعتراض به حکم زندان، شلاق و جریمه نقدی صادر شده برای «حمید رحمتی»، عضو کانون صنفی معلمان تجمع کردند.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، روز دوشنبه ۱۷ تیر، گروهی از معلمان کرمانشاه با در دست گرفتن بنری که روی آن نوشته شده بود «صدور حکم ناعادلانه و سنگین بخاطر فعالیت قانونمند صنفی برای همکارمان آقای حمید رحمتی را قویا مردود می‌دانیم» به حکم سه سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت ۲ میلیون تومان جریمه نقدی صادر شده برای این فعال صنفی تجمع کردند.

بر اساس اطلاعات موجود، این حکم به اتهام «اخلال در نظم با انجام رفتارهای غیرمتعارف» و «تشویق، تحریک و ترغیب به خشونت از طریق ارسال پیامک در فضای مجازی» برای این فعال مدنی صادر شده است.

حمید رحمتی که به مدت ۹ روز در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده بود، روز شنبه ۸ دی‌ ۹۷ توسط ماموران نیروی انتظامی شهرضا بازداشت و در تاریخ ۱۱ دی‌ همان سال با تودیع قرار کفالت ۴۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد.

حمید رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان
حمید رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان به زندان و شلاق محکوم شد
حمید رحمتی، از اعضای کانون صنفی معلمان اصفهان، از سوی شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرضا به زندان، شلاق و جریمه نقدی محکوم شده است.

​​وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ در حساب توئیتر فارسی خود نوشت: «دنیا صدای معلمان ایرانی را می‌شنود، اما رهبران ایران همچنان بشار اسد، حزب الله، حماس و حوثی‌ها را به مردم خود ترجیح می‌دهند.»

واکنش وزارت خارجه آمریکا به تحصن معلمان در ایران: جمهوری اسلامی منافع اسد را به مردم خود ترجیح می‌دهد
وزارت خارجه آمریکا ایالات متحده در واکنش به اعتراض‌های سه روزه معلمان در ایران، جمهوری اسلامی را رژیمی خواند که منافع بشار اسد رئیس دولت حاکم بر سوریه را به مردم خود ترجیح می‌دهد.

​​

Telegram Banner