میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند.
آخرین تصویر منتشر شده از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

زهرا و نرگس موسوی، دختران «میرحسین موسوی» و «زهرا رهنورد» دو چهره منتقد حکومت ایران، صحبت‌های یک نماینده ‌تهران در صحن مجلس مبنی بر آخرین پیام میرحسین موسوی به حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران با مضمون «کمک به نظام» را تکذیب کردند.

وبسایت خبری کلمه روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت گزارش داد که، زهرا موسوی در توئیتر شخصی خود نوشت که نقل قول یکی از نمایندگان مبنی بر پیغام میرحسین موسوی از حصر نادرست است و او [میرحسین] تاکنون پیغامی نداده است.

الیاس حضرتی، نماینده ‌تهران روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت در صحن مجلس مدعی شد: «هم اکنون نیروهایی که ۱۰ سال در حصرند، پیام می‌دهند که در صحنه باشید و به نظام کمک کنید؛ این آخرین پیامی است که از میرحسین موسوی برای رئیس‌جمهور آمده است.»

نرگس موسوی، دختر دیگر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز در واکنش به این اظهارات نوشت، صحبت اخیر الیاس حضرتی نقل قول دروغ از جانب محصورین در رابطه با پیغامی برای رئیس جمهور که هرگز فرستاده نشده است.

مهدی کروبی، میر حسین موسوی و زهرا رهنورد از بهمن ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند. موسوی و کروبی به تقلب در انتخابات سال ۸۸ معترض بودند و تا مدت‌ها ایران شاهد اعتراض حامیان آن‌ها بود.

موسوی، کروبی رهنورد از بهمن ۱۳۸۹ در بازداشت خانگی هستند.
وزارت خارجه آمریکا در هشتمین سالگرد، حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنورد را محکوم کرد
,وزارت خارجه ایالات متحده همزمان با هشتمین سالگرد بازداشت خانگی «میرحسین موسوی»، «مهدی کروبی» و «زهرا رهنورد»، خواستار آزادی آنها و همه زندانیان سیاسی از ایران شد.