فیلم «لاندرومات» یا «رختشوی‌‌گاه» به کارگردانی «استیون سودربرگ» آمریکایی برای نخستین بار در جشنواره سینمایی ونیز در ایتالیا اکران شد.

این فیلم که بر اساس ماجراهای واقعی و با اقتباس از کتابی به قلم «جک برنشتاین» ساخته شده است، به فساد مالی، پولشویی و سواستفاده برخی از شخصیت ها، مقامات سیاسی و موسسات بزرگ مالی جهان می پردازد که به پرونده یا اسناد «پاناما» شهرت یافت.

در لاندرومات چهره های مطرحی چون «مریل استریپ»، «گری اولدمن»، «آنتونیو باندراس»، «دیوید شومر»، «شارون استون» و «نیکلاس گیلک» هنرمند ایرانی تبار ساکن لس آنجلس حضور دارند.

نیکلاس گیلک در لاندرومات نقش یک ایرانی میلیونر را بازی می کند که از شخصیت های کلیدی این پولشویی و جنجال بزرگ در پاناما است.

او در گفتگو با صدای آمریکا می گوید : «از طرفداران آثار استیون سودربرگ هستم و هنگامی که پیشنهاد بازی در این فیلم را دریافت کردم، بی معطلی پذیرفتم. او هنرمند خلاقی است که فقط کارگردانی نمی کند و بر تمامی مراحل تولید از جمله تهیه کنندگی، نویسندگی، فیلمبرداری، و تدوین نظارت مستقیم دارد.»

استیون سودربرگ با رویکردی طنزآمیز ماجراهای این فساد مالی گسترده را به تصویر کشیده است و بر خلاف انتظار تماشاگران، لاندرومات اثری در چهارچوب کمدی سیاه است.

صحنه های این فیلم در ایالت های کالیفرنیا، نوادا، فلوریدا در آمریکا و نیز در بریتانیا فیلمبرداری شده است و تهیه کننده آن نیز شبکه اینترنتی نتفلیکس است.

نیکلاس گیلک و استیون سودربرگ در صحنه فیلمبرداری

نیکلاس گیلک که در سالهای اخیر در تولید آثار نمایشی، تلویزیونی و سینمایی مختلفی مشارکت داشته است، حضور در این پروژه را تجربه هیجان انگیزی توصیف می کند.

او به صدای آمریکا می گوید : «صحنه های مروبط به من در بورلی هیلز لس آنجلس فیلمبرداری شد و همه چیز به سرعت پیش رفت. چون استیون سودربرگ دقیقأ میدانست دنبال چیست و این برای یک بازیگر مزیت بزرگی است چون با آرامش خاطر بهترین خود را ارائه می دهد، خیلی خوش شانس هستم که بخشی از این گروه مستعد بودم و با این ستاره های بزرگ همبازی شدم.»

لاندورمات از اواخر ماه سپتامبر بصورت محدود در سینماهای آمریکا اکران می شود و در ماه اکتبر برای مشترکین شبکه نتفلیکس در سراسر پخش می شود.

Telegram Banner