عکس تزئینی
عکس تزئینی

با این که نسبت ابتلا به سرطان پستان در زنان ۱ نفر از هر ۸ نفر است و به این ترتیب بسیار بیشتر از مردان است، ولی مردها نیز از این بیماری مصون نیستند. با وجود این که اکتبر ماه آگاهی از سرطان پستان با پیام های قوی بودن و توانمند سازی زنان و روبان های صورتی آشنا می آید، این مبارزه برای قربانیان کمتر شناخته شده این بیماری،  یعنی مردان.

به گزارش رادیوی شبکه «ای‌بی‌سی»، اگرچه سرطان پستان در مردان به مراتب خیلی کمتر از زنان رخ می دهد، ولی یک مطالعه جدید که نتایج آن در مجله انجمن پزشکی آمریکا (جاما) منتشر شده، نشان می دهد که مردانی که به سرطان پستان مبتلا می شوند، اغلب تنها ۳ تا ۵ سال بعد از تشخص بیماری زنده می مانند.

دکتر مانیکا مورو، جراح انکولوژی در مرکز سرطان «مموریال اسلون–کترینگ»، در شهر نیویورک، که تخصص او در سرطان پستان است قبول دارد که سرطان پستان در مردان درصد خیلی کمی را تشکیل می دهد ، ولی اغلب این بیماری در مردها زمانی تشخیص داده می شود که سرطان در مراحل پیشرفته، و اغلب کشنده است.

چگونه غربالگری سرطان ریه می‌تواند درصد مرگ و میر از این بیماری را کاهش دهد
چگونه غربالگری سرطان ریه می‌تواند درصد مرگ و میر از این بیماری را کاهش دهد

دکتر مورو در مصاحبه ای با «ای‌بی‌سی نیوز» گفت تحقیقات مولکولی که در زنان انجام می شود را باید بر روی مردان نیز انجام داد.

مردها که کمتر از یک درصد از مبتلایان سرطان پستان را تشکیل می دهند، از توجه زیادی برخوردار نیستند و علاقه و بودجه بسیار ناچیزی برای تحقیقات بر روی سرطان پستان در مردها وجود دارد.

روزنامه‌نگار پیشکسوت آمریکایی و برنده جایزه امی، در پی مشکلات مرتبط با ابتلا به سرطان از دنیا رفت
کوکی رابرتز، روزنامه‌نگار پیشکسوت آمریکایی، در پی مشکلات و پیچیدگی‌‌های ناشی از ابتلا به سرطان پستان در ۷۵ سالگی از دنیا رفت.

دکتر مورو در پژوهش منتشر شده در جاما شرکت نکرده است.

Telegram Banner