مایکل مک‌کال، نماینده جمهوریخواه ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان

مایکل مک‌کال، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان از ایالت تگزاس گفت، ایالات متحده باید اطمینان پیدا کند ما هر کاری می‌توانیم در حمایت از مردم ونزوئلا انجام دهیم، هرچند کار دشواری است. او همچنین اضافه کرد که کشورهای گروه لیما، برزیل و کلمبیا هستند که باید پیشرو این حرکت باشند.

آقای مک‌کال که معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان است، روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در مورد برنامه‌ها برای ونزوئلا گفت:‌ «ما فشارها، تحریم‌ها و ممنوعیت‌های لازم را به کار می‌گیریم. البته در صورت نیاز حتی برنامه‌های نظامی را هم بررسی کرده‌ایم ولی به نظر من،‌ این کلمبیا، برزیل و گروه لیما هستند که باید پیشرو این جریان باشند و از همه مهم‌تر، مردم ونزوئلا، که در مقابل این دیکتاتور سوسیالیست ایستاده‌اند.»

پمپئو: مادورو حتی هواپیمایش را آماده کرده بود تا از ونزوئلا فرار کند ولی روسیه مانع شد
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده شامگاه سه‌شنبه و در دو گفت‌وگوی خبری به ناآرامی‌ها در ونزوئلا اشاره کرد و گفت نیکلاس مادورو حتی هواپیمایش را آماده کرده بود تا از کشور خارج شود و به هاوانا در کوبا برود ولی روسیه به او پیام داد که این کار را نکند.

​​معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان افزود:‌ «ما این قدر حضور سنگین روسیه در نیمکره غربی را از زمان بحران موشکی کوبا به بعد ندیده بودیم. روسیه هیچ چیز بیشتر از این نمی‌خواهد که به ما صدمه زده و مادورو را در قدرت نگه دارند. روسیه و کوبا هستند که مادورو را زیر چتر خود گرفته و با دموکراسی و انتخابات آزاد و منصفانه در نبرد هستند.»