«ماه‌منیر ندیم» خواننده جوان ایرانی در برزیل
«ماه‌منیر ندیم» خواننده جوان ایرانی در برزیل

ماه‌منیر ندیم، خواننده جوان ایرانی که مثل خیلی از زنان در کشور اجازه فعالیت و کنسرت مستقل را نداشت، توانسته با ادامه حرفه اش در برزیل توجه ها را به خود جلب کند.

ماه‌منیر ندیم در ایران خواننده گروه کر بود و بعنوان «بَک وُکال» (خواننده همراه) نیز با هنرمندان مرد همکاری داشت. او به دلیل محدودیت ها و مشکلات موجود برای فعالیت زنان در عرصه موسیقی، در سال ۲۰۱۲ ایران را ترک کرد و به برزیل رفت.

‎ماه‌منیر ندیم در گفتگو با صدای آمریکا ضمن ابراز تأسف از محدودیت های موجود برای زنان ایرانی در عرصه موسیقی می گوید: «اى کاش در ايران هم خوانندگى زنان به عنوان يک شغل رسمی و قابل احترام پذيرفته شود و شاهد پایمال شدن حقوق خوانندگان زن نباشیم، چيزى كه در ايران هيچ وقت حس نکرده ام.»

خانم ندیم در شهر سائوپولو زندگی می کند و  پس از موفقیت در آزمون ورودی، بعنوان خواننده در ارکستر بین المللی «موندانا» پذیرفته شد. موندانا گروهی به سرپرستی «کارلینیوس آنتوس» است که اعضای آن را ۲۲ نوازنده و خواننده از کشورهای مختلف جهان تشکیل می دهند.

​​

کارلینیوس آنتوس، آهنگساز، استاد، و پژهشگر نامدار موسیقی برزیل، ارکستر موندانا را با هدف معرفی موسیقی سرزمین های دور ایجاده کرده است و به همین مناسبت کنسرت های زیادی را در این کشور برگزار می کند.

در اين اركستر ماه‌منير و پنج خواننده اصلى گروه به بيش از ١٠ زبان مختلف جهان آواز مى خوانند. به پیشنهاد این هنرمند جوان و با موافقت سرپرست و اعضای گروه، چند قطعه ایرانی نیز با تنظیم جدید توسط ماه‌منیر و همراهی ارکستر موندانا به زبان فارسی اجرا می شود. از جمله این آهنگ ها می توان به آثار خاطره انگیز موسیقی ایران مانند «سلطان قلبها»، «رشید خان» و «تو بیو» اشاره کرد.

‎ماه‌منير علاوه بر همکاری با ارکستر موندانا به عنوان خواننده ای از موسيقى شرق، با گروه های دیگری نیز همکاری دارد.

​​

او تاکنون با همکاری دوستان خود، چند كارگاه آموزشی را نیز با هدف معرفى موسيقى ايرانى در نقاط مختلف برزيل برگزار كرده است.

Telegram Banner