مدونا در آخرین روز مسابقات آواز «یوروویژن» در تل آویو روی صحنه خواهد رفت و دو ترانه از آلبوم جدیدش «مادام اکس» را اجرا خواهد کرد.

اجرای این خواننده موسیقی پاپ در تل آویو با اعتراض فعالان حامی فلسطینی‌ها همراه شد که از بسیاری از هنرمندان خواستند تا این مسابقات را که در تل آویو برپا می شود، تحریم کنند.

در مسابقات آواز یوروویژن، هنرمندانی از بیش از ۴۰ کشور جهان به رقابت می پردازند. سال گذشته، ۱۸۹ میلیون نفر این برنامه را تماشا کردند.

مدونا در واکنش به درخواست تحریم این مسابقات به خبرگزاری رویترز گفت «من هرگز در راستای هدف سیاسی گروه خاصی از نواختن موسیقی دست نمی کشم و در عین حال از سخن گفتن در مورد نقض حقوق بشر نیز دست بر نخواهم داشت.»

مدونا از طریق بنیادش «پرتو نور» که آن را برای ترویج عدالت اجتماعی و توانمندسازی زنان راه اندازی کرده است از تعدادی از پروژه های فلسطینی حمایت می کند. از جمله این پروژه ها می توان به دستمزد معلمان مدارس نوار غزه و ارائه وام به زنان کشاوز اشاره کرد.

 

بیش از ۱۰۰ چهره مشهور با درخواست تحریم مسابقات یوروویژن در اسرائیل مخالفت کردند
تعدادی از چهره های مشهور دنیای سرگرمی از جمله «استیون فرای» کمدین ، «شرون آزبورن» چهره تلویزیونی و «اسکوتر براون» مدیر برنامه مشهور آمریکایی در نامه ای، با تحریم مسابقات آواز یوروویژن در تل آویو اسرائیل مخالفت کرده اند.

​​پس از برنده شدن خواننده اسرائیلی «نتا بارزیلای» در مسابقات سال گذشته، به رسم این مسابقه، اسرائیل میزبانی یوروویژن شد.