جان کری، وزیر خارجه قبلی ایالات متحده آمریکا در واکنش به گفته‌های مایک پمپئو در خصوص این که با ایرانی‌ها در تماس بوده، گفت: من در کنفرانس مونیخ وزیر امور خارجه ایران را خیلی کوتاه و برای چند دقیقه دیدم، ولی هیچ‌ حرفی در مورد این که چه بکنند و چه نکنند، با او نزدم. 

آقای کری که برای بزرگداشت ۷۹‌ امین سالگرد عملیات پیاده سازی نیروها در نورماندی در فرانسه به سر می‌برد، روز پنجشنبه ۱۶ خرداد در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی و در پاسخ به این پرسش که آیا هیچ وقت کانالی پشت پرده با ایران داشته گفت: «نه. از وقتی که تصمیم گرفته شد آمریکا از توافق (اتمی) خارج شود، هیچ رابطه پشت پرده‌ای در کار نبوده است. »

پیشتر رئیس جمهوری آمریکا و همچنین مایک پمپئو در دوم خرداد، نسبت به ارتباط جان کری با مقام های جمهوری اسلامی هشدار داده بودند.

 

مایک پمپئو در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی: تهدید جمهوری اسلامی ایران هنوز جدی است
مایک پمپئو در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی: تهدید جمهوری اسلامی ایران هنوز جدی است

​​

جان کری روز پنجشنبه همچنین به سی‌ان‌بی‌سی گفت: «من فقط با یک ایرانی، آن زمان که اعلام شد خروج از توافق انجام می‌شود، حرف زدم. ولی متعاقب آن دیگر هیچ حرف و گفت‌و‌گویی نبوده است. داشتن گفت‌وگو در محافل عمومی برای سناتورها یا وزیران سابق رایج است، چرا که می‌خواهند از اوضاع آگاه باشند.»