«جانی دپ» بازیگر مشهور آمریکایی از همسر سابق خود «امبر هرد» به دلیل ارائه جزئیاتی از تجربه خشونت خانگی در دوران ازدواجشان شکایت کرده و خواستار ۵۰ میلیون دلار غرامت شده است.

امبر هرد در مقاله‌ای که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ در روزنامه واشنگتن پست چاپ شد، از رفتار خشن همسرش در این دوران پرده برداشته است.

جانی دپ در شکایت قانونی خود ادعا می‌کند که کمی پس از انتشار این مقاله، از فیلم «دزدان دریایی کارائیب» کنار گذاشته شد. او همچنین ادعا می‌کند کسی که قربانی خشونت شده خود او است؛ از جمله این که امبر هرد با پرتاب کردن بطری ودکا، او را راهی بیمارستان کرد.

Actor Johnny Depp and his fiancee, model Amber Heard, arrive at the Metropolitan Museum of Art Costume Institute Gala Benefit celebrating the opening of "Charles James: Beyond Fashion" in Upper Manhattan, New York, May 5, 2014. REUTERS/Lucas Jackson (UN

​​

امبر هرد نیز ادعا می‌کند جانی دپ او را کتک می‌زده و یک بار نیز تلفن را به صورتش پرت کرده است.

در شکایت جانی دپ از همسر سابقش آمده است که خانم هرد در پی این «ادعاهای دروغین» و با بهره گیری از جنبش مقابله با آزار زنان موسوم به «من هم» (Me too)، مسیر ترقی را برای خود هموار کرد و سمت‌هایی از جمله در دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد گرفت. 

جانی دپ همچنین، امبر هرد را به خیانت و آغاز رابطه عاشقانه با «ایلان ماسک» مدیرعامل شرکت خودروسازی «تسلا» پیش از جدایی متهم کرده است.

امبر هرد و جانی دپ در ماه مه ۲۰۱۶، پس از پانزده ماه زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. امبر هرد در جریان طلاق، از همسرش ۷ میلیون دلار گرفت، که بخشی از آن را برای سازمان‌های خیریه فعال در زمینه پیشگیری از خشونت خانگی بخشید.