حسین جنتی، شاعری که روز ۱۲ خرداد ماه و پس از احضار به سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در اصفهان بازداشت شده بود، با تودیع قرار کفالت از زندان آزاد شد. 

جنتی خود در صفحه اینستاگرامش، ضمن اعلام خبر آزادی، نوشت: «نمی‌دانم چه‌ کسی از کجا و چطور تماس گرفته بود با مسئولان که ناگهان ساعت دوازده شب روز تعطیل مرا خواستند و بسیار دوستانه، دلسوزانه و به شدت پیگیر و مصمم ترتیب آزادی موقت مرا با وثیقه دادند.»

View this post on Instagram

. لَقَدْ كَانَ فِي يُوسُفَ وَإِخْوَتِهِ آيَاتٌ لِلسَّائِلِينَ سوره‌یوسف(۷) ‌ سلام چون نمی‌دانم ازکجا شروع کنم اینطور می‌نویسم: از همه‌ی شما ممنونم، شما که مُزدِ شعرِ مرا همیشه به تمامی داده‌اید، شما که خانواده‌ام را تنها نگذاشتید. از رفقای شاعرِ جوانمردم ممنونم که با هرچه در توان داشتند دویدند، هم خودشان دویدند هم قلم‌های شریفشان. آنقدر زیادید که نمی‌توانم یکی‌یکی نام ببرم، والله نمی‌شود، جا می‌افتید از قلم! رفقای نزدیکم خانواده‌ام را رها نکردند، خودم را نیز... شعرا حق‌قلم را ادا کردند، دستبوسِ همه‌ام و بعد مفصل‌ خواهم‌گفت. هیچ اتفاق خاصی هم نیافتاده است. من همان حرف‌ها را زده‌ام که سال‌هاست از من می‌شنوید. دلم برای چندچیز می‌سوزد و تا زنده‌ام و خدا یاری کند درباره‌شان خواهم نوشت: اخلاق، انصاف، عدالت، دین، شرافت و ایران. جز یکی دو مامور و سرباز که نمی‌شناختند و نمی‌دانستند کسی نامحترمانه برخورد نکرد، نمی‌دانم چه‌کسی از کجا و چطور تماس گرفته بود با مسئولان که ناگهان ساعت دوازدهِ شبِ روزِ تعطیل مرا خواستند و بسیار دوستانه، دلسوزانه و به شدت پیگیر و مصمم ترتیبِ آزادی موقت مرا با وثیقه دادند و حتی چندساعت پیش از آزادی با احترام گفتند: دستور داده‌اند این چندساعت باقیمانده را که میهمان ما هستید شما‌را به مکان دیگری که در شانتان باشد ببریم. چیزی‌نیست دوستان،گمانِ بد برده‌اند، تحقیق خواهند کرد، حرف‌خواهیم‌زد و به وعده‌ی الهی حل خواهد شد. من تجربه‌ی تلخ و عجیب و ارزشمندی در این چندروز کسب کردم و از خدا سپاسگزارم. فعلا و در نهایت یکی دونکته: نخست اینکه سیلِ مهربانی شما کدورتِ چندمورد نظر غیرمنصفانه برخی دوستان را با خود برد و من از بعضی حرف‌ها که به گوشم رسید ناراحت نیستم. دوم: یکی دونفر از دوستان شاعر گفته بودند زمانی که ما بازداشت شدیم حسین جنتی یا سکوت کرد یا شروع به نقد ما کرد، جوانمردی به زبان نیست، به عمل است، آن‌ها راست‌می‌گویند، خوب بود من آن روزها اختلاف را نادیده می‌‌گرفتم گرچه همان‌روزها هم گفتم موافقِ زندانی شدنِ کسی بخاطر اظهار عقیده نیستم. عده‌ای هم ظاهرا قصه سرهم کرده‌اند که فلانی جیره‌خوار است و مزدور است و از این حرف‌ها، این چیزها برای من مهم نیست، من آنقدر احمقم که در عصرِ هوشِ‌مصنوعی هنوز رضای یکی برایم مهم است و آن‌هم خداست... من بعد از یک‌هفته‌ی سخت، آغوش همسرم را دارم و بوسه‌های پسرانم را و خدارا و البته شعرم را که برخی دوستانِ "زحمت‌کشیده‌ و نیافته" را می‌آزارد... ادامه در کامنت اول:👇 ‌ ‌ #حسین_جنتی

A post shared by حسین جنتی (@hossein_jannati) on

جنتی تا زمان برگزاری دادگاه و به قید کفالت، از زندان آزاد شده است. 

گفته می‌شود که سپاه اصفهان از جنتی به دلیل شعرخوانی در یک برنامه دانشگاهی شکایت کرده و او به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده است. 

حسین جنتی شاعری که مقابل خامنه‌ای شعر خوانده بود، بازداشت شد
حسین جنتی شاعری که مقابل خامنه‌ای شعر خوانده بود، بازداشت شد

​​

​​

جنتی سابقه شعرخوانی در حضور رهبر جمهوری اسلامی را هم دارد. 
 

Telegram Banner