به دنبال به قتل رسیدن یک سرباز ۱۹ ساله اسرائیلی با ضربات چاقو در نزدیکی یکی از شهرک‌های یهودی نشین، نیروهای اسرائیلی روز پنجشنبه ۱۷ مرداد، به یک روستای فلسطینی یورش بردند تا عاملان قتل را بازداشت کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، قتل این سرباز را محکوم کرد و ضمن تروریستی خواندن این عمل، وعده داد که عاملان آن مجازات خواهند شد.

گروه فلسطینی حماس که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، این قتل را ستایش کرد و نوشت «فرزندان مردم ما» این عملیات را انجام داد و «به این جنگجوی قهرمان ادای احترام می کنیم.»

در حالی که تنها حدود یک ماه دیگر تا برگزاری انتخابات پارلمانی در اسرائیل باقی مانده است، قتل این سرباز می تواند باعث افزایش تنش‌ها میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها شود.

در واکنش به این قتل، متحدان ناسیونالیست نتانیاهو خواستار افزایش ساخت و سازهای شهرک‌های یهودی نشین در کرانه باختری و واکنش قاطع به این قتل شدند.

به گزارش اسوشییتدپرس این سرباز ۱۹ ساله دویر سورک، از اهالی شهرک عوفرا در کرانه باختری، واقع در شمال اورشلیم، بود. یک سخنگوی ارتش اسرائیل می گوید زمانی که جسد این سرباز پیدا شد، او مسلح نبود و اونیفرم نظامی نیز بر تن نداشت.

Telegram Banner