Israeli police officers detain a Palestinian man during clashes that erupted ahead of a planned march by Jewish…
بازداشت یک فلسطینی در اورشلیم پیش از برگزاری راهپیمایی پرچم - سه شنبه ۲۵ خرداد

هزاران اسرائیلی ملی‌گرا روز سه شنبه در حالیکه پرچم اسرائیل را در دست تکان می‌دادند در اورشلیم شرقی راه‌پیمایی کردند - رویدادی که باعث تنش دوباره با فلسطینی ها شده و دولت جدید اسرائیل را با چالش‌های جدید روبرو کرده است.

این، نخستین آزمون دولت جدید و شکننده این کشور است.

»راهپیمایی پرچم» معمولا از «دروازه دمشق» - بخش مسلمان نشین شهر قدیم اورشلیم - می‌گذرد و فلسطینی‌ها، آن را «تحریک آمیز» خوانده‌اند.

در همین حال برخی خبرگزاری‌ها از بروز درگیری‌هایی در جریان این راهپیمایی خبر دادند. روزنامه هاآرتص از بازداشت ۱۷ فلسطینی معترض به این راه‌پیمایی خبر داد.

حماس از فلسطینی‌ها خواسته است تا در برابر این راه‌پیمایی «مقاومت» کنند. مشابه این راه‌پیمایی، ماه گذشته در اوج ناآرامی‌ها در این شهر برگزار شد.

دولت ائتلافی که روز یکشنبه سوگند یاد کرد شامل احزابی از طیف‌های مختلف سیاسی ، از جمله یک حزب کوچک عرب است.

منصور عباس، که حزبش اولین فراکسیون عربی است که به ائتلاف دولتی پیوست به یک رادیو محلی گفت که با هرگونه اقدام «تحریک آمیز» مخالف است. آقای عباس گفت هر کس که این راه‌پیمایی را تماشا و دنبال کرده است می داند هدف آن چیست.

A Israeli soldier takes cover as an Iron Dome air defense system launches to intercept a rocket from the Gaza Strip, in…
دیدگاه | تعهد برای دفاع از اسرائیل باید فراتر از «گنبد آهنین» باشد
مایکل ماکوفسکی، رئیس و مدیر عامل «موسسه یهودی برای امنیت ملی آمریکا» و از مقامات پیشین پنتاگون، و ژنرال بازنشسته چارلز والد، معاون پیشین رئیس ستاد فرماندهی اروپایی ایالات متحده، در مقاله‌ای در نشریه هیل به اهمیت حمایت آمریکا از اسرائیل درباره خطراتی که امنیت این کشور را تهدید می‌کند، پرداخته‌اند.