یاسین رامین(سمت چپ) در کنار مهناز افشار و محمدرضا گلزار
یاسین رامین(سمت چپ) در کنار مهناز افشار و محمدرضا گلزار

یک منبع آگاه به صدای آمریکا گفت که برخلاف آن چه خبرگزاری فارس ادعا کرده بود، موارد اتهامی پرونده یاسین رامین چهار مورد است و هیچ ارتباطی با «واردات شیر خشک آلوده» ندارد.

«یاسین رامین» فرزند محمدعلی رامین از نزدیکان محود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران و همسر «مهناز افشار» بازیگر سرشناس سینما با شکایت سازمان هلال احمر برای چند اتهام مجموعا به ۱۷ سال زندان محکوم شده که مطابق قانون مجازات اسلامی ۷ سال آن در صورت نهایی شدن حکم، اجرا خواهد شد.

خبرگزاری فارس روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ادعا کرد که حکم یاسین رامین در پرونده «شیرخشک‌های آلوده وارداتی» صادر شده است اما ساعتی بعد این خبر را حذف کرد و نوشت که جزئیات حکم به دلیل «بدوی» بودن قابل انتشار نیست.

یاسین رامین و همسرش مهناز افشار از سال ۹۵ و پس از برخی ادعاهای رسانه‌ای درباره واردات شیرخشک فاسد همواره آن را تکذیب کرده و از جمله آقای رامین به وبسایت روزآنلاین گفته بود تنها تجارت شیر خشک زندگی‌اش، خرید شیر خشک برای فرزندش بوده است.

​​

​​در نهایت علی فرجی مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در مرداد ماه ۱۳۹۷ اعلام کرد که پرونده قضایی یاسین رامین «ارتباطی به موضوع شیر خشک ندارد».

یک منبع آگاه از پرونده یاسین رامین نیز به صدای آمریکا گفت که پرونده قضایی یاسین رامین چهار مورد اتهامی دارد و مربوط به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه هلال احمر با نام «رشد» است که با مدیریت یاسین رامین در آلمان فعالیت می‌کرد. این شرکت به صورت «پوششی» برای واردات تجهیزات و دور زدن تحریم‌ها تاسیس شده بود.

 

 یاسین رامین(سمت چپ) در کنار مهناز افشار و محمدرضا گلزار
یاسین رامین بازداشت شد؛ همسر "بازیگر اصلاح‌طلب" یا فرزند مدیر اصولگرا؟
رسانه‌های اصولگرا می‌گویند که فرد بازداشت شده مورد اشاره دادستان تهران، یاسین رامین، فرزند یکی از مقامات دولت محمود احمدی‌نژاد و همسر مهناز افشار، بازیگر مشهور ایرانی است.

بنا به اطلاعات این منبع آگاه، قطع همکاری این شرکت با هلال احمر ایران باعث ادعای خسارت و تشکیل پرونده با اتهاماتی نظیر «خیانت در امانت» برای آقای رامین شده است.

یاسین رامین متولد آلمان است و آن گونه که محمدعلی رامین گفته برخلاف میل پدر اصولگرایش، با مهناز افشار که گرایش‌های اصلاح طلبانه دارد، ازدواج کرده است. خطبه عقد این دو نیز توسط سید محمد خاتمی خوانده شد.​​

Telegram Banner