Relatives react at a memorial in Kyiv, Ukraine, Friday, Jan. 8, 2021, for the victims of a Ukrainian 737-800 plane crash on the…
خانواده قربانیان پرواز اوکراینی در اوکراین - آرشیو

پس از اعلام انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز پی اس ۷۵۲ مبنی بر آزار و اذیت خانواده‌ها و فشار امنیتی جمهوری اسلامی ایران بر آنها برای توقف پیگری پرونده و دادخواهی، مهرزاد زارعی جزئیات بیشتری را در اختیار صدای آمریکا قرار داد.

مهرزاد زارعی که فرزند جوانش آراد زارعی را در پی شلیک موشک سپاه به پرواز مسافربری اوکراینی از دست داده است می‌گوید وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی تعدادی از خانواده‌های قربانیان را که در ایران سکونت دارند احضار کرده و از آنها خواسته تعهد بدهند علیه جمهوری اسلامی اظهارنظر نکنند.

روز سه شنبه، خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران به نقل از محسن بهاروند، معاون وزیر امور خارجه ایران نوشت که او به مقامات سازمان بین‌المللی هوانوردی گفته است که شماری از خانواده‌های جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی غرامت دریافت کرده‌اند.  

این در حالی است که مهرزاد زارعی می گوید وزارت اطلاعات از خانواده قربانیان می خواهد که در تجمعی شرکت نکنند. او گفت مقامات می گویند به خانواده ها می گویند که بیایید می خواهیم خسارت شما را بپردازیم اما از دادخواهی «عقب نخواهیم نشست.»