حسن شماعی زاده، خواننده، نوازنده، و آهنگساز نامدار ايرانی
حسن شماعی زاده، خواننده، نوازنده، و آهنگساز نامدار ايرانی

حسن شماعی زاده، خواننده، نوازنده، و آهنگساز نامدار ايرانی، در صفحه اینستاگرام خود نسبت به فروش خانه‌‌ فرزندانش، که از سوی دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی مصادره شده است، واکنش نشان داد.

حسن شماعی‌زاده روز یکشنبه ۹ تیر ماه در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکسی از این خانه نوشت: «خانه فرزندان مرا که به جرم خواننده بودن پدرشان توسط دادگاه انقلاب مصادره شده بود، برای فروش گذاشته [اند.] هر کس بخرد با مشکل روبرو خواهد شد و پول خود را دور ریخته است.»

او در ادامه نوشت که «این خانه صاحب دارد و همچنین سند دارد.»

View this post on Instagram

خانه فرزندان مرا که به جرم خواننده بودن پدرشان توسط دادگاه انقلاب مصادره شده بود را برای فروش گذاشته شده هر کس بخرد با مشگل روبرو خواهد شد و پول خود را دور ریخته این خانه صاحب دارد و همچنین سند دارد ادرس خانه خانه تهران آدرس جدید شده. خ باهنر. خ فیضی. خ. جبلی کوچه مریم. نبش بن بست دو. با هنر( نیاوران) فیضی ( جمشیدیه) ۲۴ ( جبلی) -------------------ادرس دقیق ملک شم..به این شرح ...روبرو کلانتری نیاوران خیابان فیضیه. انتهای فیضه.. .خیابان ۲۴حصارک ۱‌.نبش کوچه دوم..

A post shared by Shamaizadeh Hassan (@shamaizadehhassan) on

​​پیش از این نیز این هنرمند سرشناس در فروردین ماه سال گذشته و در یک پست اینستاگرامی با انتشار سند این خانه که به نام فرزندانش است،‌ نسبت به مصادره  آن به شدت انتقاد کرده بود.

همچنین حسن شماعی‌زاده در برنامه چشم‌انداز بامدادی بی‌بی‌سی گفته بود که  حسین‌علی نیری، معاون دیوان عالی کشور و رئیس دادگاه انتظامی قضات که از او به عنوان یکی از عوامل اصلی اعدام زندانیان سیاسی سال ۱۳۶۷ هم نام برده می‌شود، آقای شماعی‌زاده را به جرم آنچه «شغل کثیف خوانندگی» نامید، محکوم کرد و ملکی را که به نام فرزندان حسن شماعی‌زاده بود مصادره کرده است.

از ابتدای انقلاب، به بهانه رسیدگی به اموال و دارایی های مقامات نظام شاهنشاهی، املاک و خانه های بزرگ آنها در اختیار مقام های ارشد در جمهوری اسلامی قرار گرفت.

همچنین اموال و املاک اقلیت‌های مذهبی و تجاری که به ناچار ترک وطن کرده بودند،  مصادره و تملک شده است. ​

Telegram Banner